Kedide Astım ?

surpriz

kedimi ilk sahiplendiğimizde ara sıra hırıltılı bir şekilde, kafasını yere yaklaştırarak kısa sürmeyen öksürükleri oluyordu. veterinerimize danıştığımızda evdeki kokulu ürünleri kaldırmamızı istedi. oda kokusu, kokulu mum vs vs gibi. bu şekilde öksürükleri baya bi azaldı. uzun bir aradan sonra bugün yine eskisi gibi öksürmeye başladı. o öksürürken yanında olduğumu göstermek için gövdesinin orta kısmını okşuyordum. sanırım ciğerleri.. müthiş bir şekilde titreşimliydi. içerlerde sanki afadersiniz balgamı varmış gibi. öksürüğü kesildiğinde de yutkunuyor. ağzına gelen bir şey mi var anlamadım ama ağzını şapırdatıyor ve yutkunuyor. ayrıca bir de oyun oynarken, kendi analizlerime göre kısa bir süre sonra nefes nefese kalıyor. tüm bunların ışığında veterinere gidip şikayetlerimize çözüm arayacağız. fakat aranızda böyle bir şey yaşayan var mı merak ediyorum. nasıl başettiniz. teşhis ne konuldu. bu astım mıdır. üşütüyor mu. olayı nasıl çözdünüz

5 CEVAP

surpriz

kedime maalesef astım teşhisi kondu. veterinerimiz astımın alerjik kaynaklı olduğunu söyledi. ciğerlerini dinledi ve alerjik olmayan astımdan farklı olarak direkt alerjik ciğer doluluğunun sesi geliyor dedi. azro isimli antibiyotik başladık. beş gün boyunca kullanıp takip edeceğiz. sonrasında devam ederse kortizon tedavisi başlanacakmış

Srgnyldz

Kortizon cozum dehil benkm kedimede astim teshisi kondu kortizon iceren prednol hap kullaniyorum halada 4 ay oldu heo kullaniyoruz sadece hastaligi maskeliyor kedime zarari illaki vardir ama kullanmadim zaman atak geciriyor bi igne var 10 gunde 1 yapilan 3 kere bagisiklik guclendirici zylexis diye bir igne var dozu 150 tl onu yaptircam solunum sistemi icin ciddi sonuclar alinmis yaptirdigim zaman sonuclari yazarim gecmis olsunnnnn

surpriz

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. inşallah sonuç güzel olur. size de çok geçmiş olsun

poughkeepsie

Çok geçmiş olsun

BettyS

Tozlu yerlere giriyorsa belki tozda yapıyordur girdiği yerlerin tozlu olmamasına dikkat edin sıkça deterjansız sadece suyla temizleyin onlar kokuda çok hassaslar. Benim kedimde burnuna toz kaçtığında çok hırıltılı nefes alıp veriyordu. Yine de ciğerlerine baktırmadınızda fayda var umarım ciddi bi durumu yoktur