Kedi Bağırması

Nilay01

1,5 yaşındaki iki kedim geçen sene ağır enfeksiyon geçirdi anesteziyi kaldıramaz diye kısırlaştırmamıştık. Bu sene havalar soğumaya başlayınca ikisi de aşırı derece bağırmaya başladı. Uykularından uyanıp(sabahın körü, gece yarısı )bağırıyorlar. Kızgınlık dedim ama bu kadar uzun süren kızgınlık görmedim. Sağlık sorunu olsa yemez, içmez veya başka şekilde gösterir. İştahları yerinde ama sürekli bağırıyorlar. Ne yapmam gerekiyor ?

3 CEVAP

betulaltundal

Kızgınlık kediden kediye göre değişebilen bir durumdur. Uzun sürmesi gayet mümkün yani. Bir arkadaşımın kedisi başlarda birkaç gün kızgınlıkta kalıyordu o da geciktirdi kısırlaştırmayı. Son zamanlar 15-20 gün kalıyordu kızanda. En sonunda kızgınlıktayken kısırlaştırmakta buldular çareyi, bir sorun çıkmadı.

bademthecatt

Gaz anesteziyle yapan biryer bulursanız narkozdansa çok daha kolay atlatır benim kedimde ilklerde arkadaşın dediği gibi 3 gün sürüyordu kızanı daha sonra 10-15 güne çıkmıştı tek çare kısırlaştırmak

Nilay01

Kısırlaştıracağım o zaten Allah'ın emri oldu da kızandayken yapmıyorlar diye biliyorum. Kızımı yapmamışlardı.