Yașlı Kedi Kısırlaştırılır Mı?

bsrtnklc

6-7 yaşında olduğunu varsaydığım dişi bir kedim var.Sahipleneli 2 3 ay gibi bir süre oldu.Cins kedi ya da melez olabilir.Çok sahip değiştirmiş bu yüzden tam olarak yaşını ya da cinsini bilemiyorum.Malesef sahipleri kısırlaştırmamış.Veterinere sorduğumda yaşlı olduğu için uyanmama ihtimali var dendi.Sizce kısırlaştırmalı mıyım risk çok mu fazla?

4 CEVAP

bademthecatt

Her kedide uyanmama riski vardır gaz anesteziyle yapılan biryerde yaptırırsanız daha kolay atlatılır kısırlaştırabilirsiniz

Siyammm

erkekse daha kolay olur ameliyat. Kızgınlıkla hemen sonra olabilir ama kısırlaştırıldıktan 1-2 gün sonrada devam eder sanırım hormonlar etkisini birkaç gün sonra yitiriyormuş

bademthecatt

Benim kedim kızgınlıktayken kısırlaştı bir problem olmadı kızgınlık sonrası da kısırlaştırılabilir

bsrtnklc

Çok teşekkürler.Kızgınlık bittikten hemen sonra yaptırabiliyor muyuz?