8 Yillik Kedimin Disleri Dokuluyor

yakalasik 8-9 yillik kedimin bu sabah baktigimda ondeki ufak disleri yoktu. Sut disi oldugunu sanmiyorum sonucta 9 yasinda kedi normalmidir ?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Kediniz artık yaşlanıyor, bu yaşlarda diş kaybetmeye başlaması normal diye biliyorum. Çok sayıda kedi bakmış bir arkadaşım 7-8 yaşından sonra dişlerinin döküldüğünü söylemişti kedilerinin. Tabi ki bakım ve fırçalama ile bu süre uzatılabilir.

Siyammm

Zehrabulut düşleri döküldükten sonra kuru mama yiyebiliyormu

ZehraBulutt

Yiyormuş evet, normalde de pek çiğnemiyorlar zaten kuru mamayı. Ufak boyutlu mamalar tercih etmek daha iyi olur tabi yaşlı bir kedi için.