Kedim Kabız

KediVelisi_

Arkadaşlar iyi akşamlar 3 gün önce ProPlan mamadan ND tahılsız kitten mamaya geçiş yaptık. O günden beri halsizlik ve ateş baş gösterdi dün veterinerimle görüştüm biraz tavuk ve kefir verdim ancak dünden beri kakasını yapmadı acaba saat başı ateş ölçtüğüm için makatı mı zedelendi yoksa mama değişiminde bu yaşananlar normal mi?

10 CEVAP

Siyammm

Kabızlık için poposuna zeytinyağı düşebilirsiniz pamukla
Karıştırıp alıştırarak geçiş yapılmalı , proplanı bıraktığınız iyi olmuş
Acil şifalar inşallah iyi olur

lwb

Mama geçişinde aynı durumu biz de yaşadık ancak artı olarak kusması da vardı.
Veterinerimiz 2 gün üst üste ateş düşürücü,mide koruyucu ve bağırsakları için bir iğne daha yaptı ve evde vermem için toz halinde probiyotik verdi. Onu da sanırım sabah akşam beş gün kullandık
Kedinizin durumu iyi değilse başka bir veterinere gitmenizi öneririm. Ayrıca kabıza zeytinyağı çok iyi geliyor bir tatlı kaşığı içirebilirsiniz.

bademthecatt

Biraz daha bekleyin dışkılamazsa biraz zeytinyağı verebilirsiniz ayrıca maltta verirseniz dışkıyı yumuşatır bilginiz olsun

Siyammm

Dış mı bilmiyorum ama ateşinin düşmesi yemeğini yemesi iyi sevindim

Katya06

Kabızlık için veterinerimiz 3 gün günde 0.5 cc yani yaklaşık yarım çay kaşığı zeytinyağı önermişti. Kedimde açıkçası çok severek yalıyordu. inşallah en kısa zamanda iyileşir :)

KediVelisi_

Veterinerimizden çok memnunuz aslında ishal ve kusma olmadığı için getirmeyin ateşini takip edin dedi sanırım aksi bir durumda götürelim diye de bilgilendirdi 3 gündür böyle halsizlik olunca tedirgin oldum kabızlık yeni başladı zaten acaba ND ağır gelmiş olabilir mi ? Siz hangi mama dan hangi mamaya geçiş yapmıştınız acaba

lwb

Ben de proplandan ndye geçiş yapmıştım ama önceden de nd veriyordum, ani geçiş yaptığım için problem yaşadık mamayla kaynaklı bir durum değildi
3 gün halsizlik ve ateş için yeterli bi süre bence kliniğe götürebilirsiniz

PsLuna

Mamaları 1 hafta karıştırarak geçiş yapmalıydınız. Aç kalmasın evde verebileceğiniz ürünlerle destekleyin kefir içine de zeytinyağı damlatın içsin bolca su tüketmesi gerek ateşi varsa

KediVelisi_

Ateşi düştü ama halsizlik devam ediyo kakasını da dünden beri yapmadı yani bugün hiç yapmadı iştahı falan gayet iyi yiyor ama sürekli uyumak istiyor acaba diş değiştiriyo olabilir mi diye de aklıma geldi ama ağzını kontrol ettiğimde düşen Bi diş göremedim

KediVelisi_

Teşekkürler herkese şimdi biraz ılık suyla yoğurt karıştırdım içine de Bi iki damla yağ koydum belki iyi gelir kabızlığına