Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Yeni arkadaş

Cuneytelgok
Cuneytelgok

726 Puan

Kedim 8 aylık tekir ve bugün 4 aylık bir bombay sahiplendik.Kedim sürekli hırlıyor ve dövmek istiyor bize de saldırıyor.Yeni kediye alışır mı,bu süre ne kadar sürer çünkü alışmazsa geri vermek zorunda kalacağım asla kabullenmiyor şu an


8 CEVAP

CaglaCagla72837
CaglaCagla72837

19087

En az 1 ay gerekli sabretmeniz gerekiyor. Büyük kediniz evde liderlik kurduğu için öyle yapıyor. Kısır değilse o yüzden de agresifligi vardır.


Cuneytelgok
Cuneytelgok

726

Büyük kedim kısır.İlk başka küçük kedim büyüğe yaklaştı şimdide yüz vermiyor o da saldırıyor.Bir kaç güne alışır dediler ama bilmiyorum.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

11723

Benimkiler 2 ay olacak neredeyse kabullendi sayılır ama hala çok dövüyor yavruyu. Sabırlı olmanız gerekiyor bu süreçte, tamamen alışmaları aylar sürebilir. Benim de hiç umudum yoktu vermeyi düşünüyordum yavruyu şimdi iyi ki sabretmişim diyorum, o kadar uğraştıktan sonra oyun oynamalarını birbirlerini yalamalarını görmek mutlu ediyor insanı.


Cuneytelgok
Cuneytelgok

726

Ben aslında büyüğün öldürmesinden korkuyorum sürekli boğazına saldırıp ısırıyor yavru zor kurtuluyor.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

11723

Evet ilk zamanlar ben de korkuyordum iki aylıktı bizim yavru geldiğinde. Şu an 3,5 aylık kendini çok güzel savunuyor hatta o da saldırıyor. Şu zamana kadar da ufak tefek çizikler harici zarar vermediler birbirlerine. 4 aylık bir yavruyu öldürmesi imkansız endişe etmeyin.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

11723

Kedileri alıştırmak için bazı adımlar var internetten bakıp onları uygulayabilirsiniz. Burada da benim konum da dahil birçok konu var ikinci kediyle ilgili arama çubuğundan aratıp bakarsanız faydalı olabilir.


Cuneytelgok
Cuneytelgok

726

Teşekkür ederim sağolun bakacağım hepsine.


NidaE
NidaE

771

Ben bir bucuk haftada bu durumu aştım buyuk kedim bir haftanin tamaminda tisladi ve kucugu bogmaya calisti ama ben surekli ayni yerde (benim gozetimimde) bıraktım ise gitmem gerektigi zamanda yine ayni odada ama küçüğü korumali bir alanda biraktim yemek mama hep ikisine ayni anda yakin yerlerde verdim ki bu surecte yas mama cok onemli bir yardımcı sonuc olarak iki haftanin sonunda ayri pusetlere koydugum icin agliyorlar her an birlikteler


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 119 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19098 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR