Sokak Kedisini Evdeki Tuvalet Kumuna Nasıl Alıştırabilirim ?

sdt_clk

evimizin kedisi sarı 5,6 aydır evimize girip çıkar evde mamasını yer yatar bize kendini sevdirir
ama bir sorun var hiç evde kumuna tuvaletini yapmadı hep dışarı yaptı
şimdi de daha önce BAŞKA bir kedinin tuvaletini yaptığı 8,9 aylık eski kum koydum
diğer kedinin tuvaletini yaptığı bir kum bu
yani özetle dışarıdan geldiği için mi tuvaletini yapmıyor
yoksa kedimiz bu kuma alışır mı ?

9 CEVAP

ZehraBulutt

Temiz kum koyarsanız daha iyi olur. Artık içeride bakacaksınız sanırım, ilk başlarda yapmak istemeyebilir ama dışarı çıkmazsa mecburen yapacaktır kuma. Dışarı çıkmaya devam edecekse dışarıyı tercih edebilir, ya da ikisini de kullanabilir.

Siyammm

yeni kum kullanmanız iyi olur dışarı çıkmıcaksa artık evde duracaksa ; kalmasını fln kumuna koyun kumun dışına yaparsa sirkeli suyla şilin 1-2 güne öğrenir

sdt_clk

hava soğuduğu için artık dışarı çıkmasını istemiyoruz ama kapının önüne gelip miyavlıyor bizde mecburen çıkartıyoruz
dışarısı yağmurlu olduğu için ıslanıyor patileri kirleniyor az önce dışarı çıkardım karşı binanın önündeki kumda yuvarlandı baya sonra gitti
bir de bit/pire belası sardı başımızı bize bulaşmadı ama muhtemel bulaşır damla aldım ensesine 3 damla damlatın dediler ama kaç günde bir damlatmak gerekir

ZehraBulutt

Damlanın markası nedir?

sdt_clk

rusca yazıyor AB3 gibi bir şey

ZehraBulutt

O markayı bilmiyorum genelde dış parazit damlalarının tamamı sürülüyor ama 3 damla dedilerse siz öyle yapın. Petshoptan aldınız sanırım bu damlayı, veterinerden daha etkili bir damla alsanız daha iyi olur aslında.

Anonymus552223

9 aydir başka kedinin cis yaptigi kum mu duruyor anlamadim. Eger temelli almayacaksaniz disari yapmaya devam etsin cunku bölgeleri belirliyor çis mevzusu ve nereye yapildigi önemli kedilerde. Sokakta kedi toplumu içinde yerini kaybetmesin hayvancik:)

Global28

Kediler iç güdüleri kuvvetli canlilarir kumu bulunmasını istediğiniz yere bırakın bu tür canlılar kumlar oynamayı severler ve dışarıdan gelecek saldırıları engellemek için tuvaletini yaptıklarında üzerini kapatmak genlerinde ardır. Ayrıca kum bulundurmazsanız zamanla burnunu tuvaletini yaptığı yere sürter ve yara yapar

Global28

Kediler iç güdüleri kuvvetli canlilarir kumu bulunmasını istediğiniz yere bırakın bu tür canlılar kumlar oynamayı severler ve dışarıdan gelecek saldırıları engellemek için tuvaletini yaptıklarında üzerini kapatmak genlerinde ardır. Ayrıca kum bulundurmazsanız zamanla burnunu tuvaletini yaptığı yere sürter ve yara yapar