Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Köpek Cinsi Tavsiyesi

Tarcinn
Tarcinn

2701


Merhaba arkadaşlar yazın köpek almayı planlıyorum fakat birkaç sorum var. Öncelikle köpek bahçede yaşayacak. Köpeğe kaç aylıkken bahçede bakabilirim? karma aşılarının bitmesi gerekiyor galiba. Bu da 3-3.5 aylık olması gerektiğini gösteriyor, doğru mudur ? Birde kedim var. Zaman içerisinde birbirlerine alışırlar mı? Hangi cinsleri tavsiye edebilirsiniz bu konuda.

11 Cevap

pelinakcan
pelinakcan

2564


dişi al

Badems
Badems

12123


Almak derken ? Nereden alacaksınız ?

Tarcinn
Tarcinn

2701


Barınakta olabilir, çiftlikte olabilir, tanıdıkta olabilir.

Badems
Badems

12123


Almak denilince satın almak olarak anlaşılıyor, sahipleneceksiniz o zaman. Diğer türlü tepki çekebilirsiniz. Evinizin bahçesi kendinize mi ait ve hiç içeri almayacak mısınız ? Genellikle belli bir süre sonr birbirine alışıyorlar ama istina da olabilir, sabır göstermek gerekiyor. Siz ikisine de gereken sevgiyi gösterirseniz sorun olacağını zannetmiyorum.

Tarcinn
Tarcinn

2701


Evet evimizin bahçesi bize ait, aynı zamanda bekçi amaçlı da olmalı bu yüzden. Dogo/ Alman Kurdu/ Rottweiler/ Cane Corso gibi cinsler düşünüyorum. Sizce uygun mudur ? Eğer yavruyken sahiplenirsem (2-2.5 aylık gibi) dediğim gibi 3-3.5 aylık olana kadar evin içerisinde tutmam gerekiyor değil mi?

ilanekle
ilanekle

8389


Benim tavsiyem sokak köpeği hem evin kıymetini bilir

Alparslan88
Alparslan88

1020


Niye evde tutasanız ki bahçede bakın öyle ay sınırlaması yok eğer direk 3 haftalık almıyorsanız tabii

sengulabdl
sengulabdl

855


Çok minnak olmadığı sürece bahçede beslemeniz sorun yaratmaz :) benim kizimda 2, 2. 5 aylıkken gayet te bahçede mutlu huzurlu gezip oynuyordu aklınızda tereddüt kalmasın ve bana göre saldırgan bir cins secmezseniz yavru alacağınız için zamanla birbirlerine alisacaklardir sizin de yardimlarinizla tabi :)

Badems
Badems

12123


Bence cins ayırmayın. Hangi köpeği alırsanız alın zaten sizi benimseyip koruyacaktır içgüdüsel olarak. Barınaklara bir gidin derim, içinizin ısınacağı elbet bir yavru olacaktır.

ilanekle
ilanekle

8389


işte minik tatlı bir sokak köpeği

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
748 Görüntüleme
11 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor