Gerekli Mi?

BenNisa

Anket

Yaptır
(1 oy)
Yaptırmasan Da Olur
(4 oy)
Toplam (5 oy)

Ben kedi için aşıları İBB'de yaptırmak istiyorum. İnternette ''Bir kedi için gerekli aşılar'' diye arattığımda:
Karma Aşı ( Yılda bir )
Leukemia Aşısı ( Yılda bir )
Kuduz Aşısı ( Yılda bir )
Dışkı muayenesi parazit yönünden ( Yılda bir )
İç Parazitlerden koruma ve tedavi ( İki ayda bir )
Dış Parazitlerden koruma ve tedavi ( Kışın iki ayda bir, yazın ayda bir )
Şeklinde çıkıyor. Fakat İBB'ye baktığım zaman ''Leukemia Aşısı'' ve ''Dışkı muayenesi parazit yönünden'' aşıları yok. Size sorum ise bu aşıların(Leukemia Aşısı ve Dışkı muayenesi parazit yönünden) gerçekten gerekli olup olmadığı.

4 CEVAP

BalliBadem

Bide iç dış parazit ort. 3 ayda bir yapılır ayda 1 zararlı ve fazla olur

Anonymus552223

Dış parazit pire olmadigi surece yaptirmaniza gerek yok

surpriz

bizim veterinerimiz dışkı muayenesinden bahsetmedi bize hiç. yaptırmıyoruz. ama rutinde iç dış uygulamalarını yaptırıyoruz

BalliBadem

İç dış parazit ve karma gereklidir diğerleri isteğe bağlı şeyler