Yavruya Hangi Kuru Mama

Bkrrr

3 aylık oğluma hangi kuru mamayı önerirsiniz.
Royal canin mi 800gr 40 lira
Happy cat mi 600 gr 40 lira
Asiri yuksek bütçem yok ama sağlıklı beslemek istiyorum yardımcı olur musunuz ?
Happy cat Alman ürünü galiba kafam ona doğru kaydı sizce? Veya başka öneriniz fiyatta göz önüne alarak

10 CEVAP

Kontesiim

ND alabilecek bütçeniz varsa iyi olur ama yoksa matisse de kullanabilirsiniz tavsiye ederim

Deniz579

Orta kalite ve uygun fiyata bu zamana kadar kullandığım 3 mama var.

  1. Profine

  2. Felicia

  3. Matisse
    İlk önce şunu söylemek istiyorum. Yukarıda bahsettiğiniz mamaları hiç almadım almayı da düşünmüyorum.
    İlk olarak Profine dan bahsedeyim sadece 2 hafta yemelerine karşın iki kedimde de dışkılarında aşırı kötü koku, birinde kabızlık ve ikisinde de tüy döküntüsü sorunları baş gösterdi.
    İkinci olarak Felicia mamasına gelirsek profine Dan dolayı olan tüy dökünme sorunu ikisinden de kalktı. Dışkı durumu ve kokusu düzeldi fakat bu seferde dışkı miktarı arttı.
    Üçüncü ve şuan kullandığım Matisse mamasına gelirsek tüyleri öncekilerine göre gayet iyi durumdalar ağızları kokmuyor. Yavru oldukları halde az yiyip doyabiliyorlar. Bu arada benim kedilerim doymak bilmez. Dışkı miktarı ve kokusu gayet iyi durumda. Yani şuanlık kötü bir şey yok ama ilerisini bilemeyeceğim.

Sselin1

Kucuk paket istiyorsaniz N&D dusuk tahillinin 1 bucuk kilosu 90 lira. Tabi 5 kiloluk paketler cok daha hesapli. Daha uygun fiyatli isterseniz Brit Care 2 kilosu 80 lira ama her kedi sevmiyor oncesinde numune alip deneyin. Iki mamada icerik olarak güzel %50-60 oraninda et iceriyorlar sizin sordugunz markalarda bu oran cok cok düşük. Royal canin, happy cat gibi mamalarin fiyatlari yuksek ama icerikleri yeterli degil.

darknight53

Almayı düşündüğünüz mamalar 1 ay bile yetmez her birkaç haftada bir mama almakta çok yorucu olabiliyor ayrıca kedilere sık mama değiştirmek iyi gelmiyor . Mümkünse nd yavru kedi maması alın hem 1,5 kg bir ay gider hemde içerik olarak o yazdığınız mamaları katlar . Pahalı gelirse nd düşük tahıllılar çok daha ucuz ama taneleri biraz büyük . 3 aylık kedi kırmada zorlanabilir . Balıklı ( morinalı ) olan içlerinde en yumuşağı tane olarak belki bunu rahat yer .

erman621

Bütçeniz var ise N&D daha uygun bir mama olarak da proplan öneririm.

KediVelisi_

Royal Canin bağımlılık yapan bir mama deniyor kullanmadığım için bilmiyorum eğer bütçenizi aşmayacak ise ND kullanabilirsiniz

BalliBadem

Happycat kullanmıştım güzel ben 4kg 120 almıştım bide minkas olanları var galiba onlar bi tık daha ucuz

BalliBadem

Hem toptan daha ucuz olur

BalliBadem

Ama 600-800 gr yetmez 3-5 kg alın

Bkrrr

Balli badem öncelikle teşekkürler. Happy cat 600 gram denemek için alacaktım. Alman ürünü içeriği de fena durmuyordu diye düşünmüştüm....

Erman621 bu sitede proplan hakkında iç açıcı birşey okumadım onun için çok üstünde Durmadım.
Sonuç olarak Matisse karar kaldım deneyelim bakalım