Kedimi Yıkamak İstiyorumm

Dumanxx

Merhaba petlebi ailesi, tekir kedi besliyorum. Aldığım günden beri hiç yıkamadım. Evde kalıyor fakat kisirlastirmadigim için gün içerisinde dışarı saliyorum gun icerisinde geri geliyor. 2 yıldır benimle ve aşırı kirlendi. Iç dış parazit aşıları tam olmasına rağmen sürekli pireleniyor veterinere sormama ragmen pirelenmemesi gerektigini soyledi. Artik çok kirlendi. Kuru şampuan her şeyi denedim disari ciktigi icin yıkanması şart . Banyoya götürdüğümde çok korkuyor ve onu korkutmadan yıkamak istiyorum. Kedi sakinleştirici herhangi bir macun veya yardımcı olabilecek önerilerinizi duymak isterim. Şimdiden teşekkürler.

10 CEVAP

Sselin1

Yıkamaniz imkansiz gibi bir sey. Küçüklügunden aliştırsaydiniz belki olabilirdi. Ya dogal yollarla bir çözüm bulacaksiniz (lavanta yagi, biberiye yagi , sirkeli su gibi) tabi ise yaramayabilir. Ya da kedinizi kısırlaştıracaksınız.

halideylul

Bir sprey sisesinin icine bir miktar elma sirkesi koyun uzerine yarim limon yoksa limon suyu bir miktar da su ekleyin sprey sisesi yoksa bardaga da koyabilirsiniz.Gozlerine gelmeyecek sekilde her yerine surun pireler hem kacacak hem de kendini guzelce temizleyecektir.Ben de kedime haftada bir kez uyguluyorum,ise yarayan bir yontem olmakla birlikte ayni zamanda da dogal ve agiz sagligi acisindan da oldukca iyi.

BalliBadem

Sizde işe yararmı bilmem ama benim yaptığımı anlatayım benim yazın alerjim oluyo bademe o yüzden bu yaz baya bi yıkandı ve en iyi taktik buydu tırnaklarını kesiyorum suyu ılık sıcak şekilde ayarlayıp bi leğene koyuyorum üstümü çıkarıp kendime yapıştırıyorum sarılarak sonra hafif hafif tasla su döküp azcık bebe şampuanıyla yıkıyorum ve havluya koyuyorum

Kevserhaksever

Dışarı girip çıkan kedinize her damla kusursuz koruma sağlamaz muhtemelen, yaşı da var sakin duran bir kedi değil ise malesef yikamaniz çok zor olabilir. Onun yerine sirkeli su hazırlayıp bir bezle onu iyice temizleyip tekrar duru şu ile bez yardımı ile durulayın. Sirke kokusu hem pireleri rahatsız edecektir hemde temizlenmiş olur kediniz. Sirke şu karışımına çok sirke katmayın ama 1 bardak suya 1 yemek kaşığından biraz az olarak düşünün. :))

Siyammm

kedi sakinleştiricisi var sitede
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/beaphar-sakinlestirici-kedi-odulu-35-gr.html?gclid=EAIaIQobChMI_9fbu5u65gIVybTtCh2MhA60EAQYAiABEgKMXPD_BwE
Kısırlaştırın dışarı salan kedi sahiplerinin çoğu bir gün gelmediğini söylüyor kavgada bile ölebilir kısırlaştırmanın birçok faydası var. Duygusal yakllaşıyorsanız kedilerin hadi ana baba olayım gibi duyguları yoktur dinende caizdir.duşakabinse işiniz daha kolay sakinleştirici alırsanız belki küvettede yıkanır

nidaxu

su dolu leğen gibi bir kapta yıkamayı deneyin ya da duş başlığını çıkarıp hortumuyla yıkayın bazı kediler o başlığın sesinden korkuyor ben benimkileri başlığı çıkarıp yıkıyorum yoksa korkup kaçıyolar

nidaxu

ve mutlaka 2 kişi olun

Mrtkaytan

Ben kedimi yıkamıyorum zaten suyu hiç sevmiyor onun yerine durulanmayan sprey şampuan alıyorum kediler için sıkıyorum tarıyorum sonra kendini temizliyor.. yapıları gereği kedileri mecburiyet dışında yıkamak iyi değil demişti veterinerlerim

BalliBadem

Biberiye yağı pirelere vs iyi geliyo diyorlar bi deneyin derim ensesine ve pire olan yerlere sürüyorlar

gurko

Kedi y ı k a n m a z