Çok Acil Yardim

Seymadmrdgn

Kedim dişi ve sürekli koltuk ve kanepelere isiyo ne yaptiysam olmadı herşeyi denedim ailem artık istemiyo ne yapmalıyım

10 CEVAP

HilalAres

umarım kum kullanıyorsunuzdur.. kumu değiştirmeyi deneyin.. dişi erkek olması fark etmez bu konuda.. boş bir odada kumla birlikte eğitmeyi deneyin

Mlmlm

Kedinin kum kapı ile mama kabı yakın ise tuvaletini asla yapmaya bilir kapalı kulanulmayan bi odaya koya bilirsin ama kedinin rahat ulaşabilecei bir yer ve kum temizliği gayet önemli

Sselin1

Kısır olmadigi icin koku bıraktigini dusunyorum. Yine de baska sebebi oldugnu dusunuyorsaniz parfümsüz ve ince taneli kum ile açık tuvalet kabı kullanin. Tuvaleti kullanidgi zaman ödül mamasi vermeyi deneyin.

Seymadmrdgn

Kum kullanıyorum tabiki bi kac kere kumu degistirdim gene de yataklara ișiyo kumu degistirdim ve yerini degistirdim internette yazan herseyi.denedim ama.asla vazgeçmiyo

Mrtkaytan

Sirkeyle suyu karıştırıp isediği yerleri silin kediler sirkeyi sevmez ve onlara zarar vermez arada bir kumuna götürüp bırakın günde 4-5 sefer kumuyla oynasın sonra düzelecektir

Mrtkaytan

Eğer diğer davranışlarında da sorun varsa veterinere danısın kapsül şeklinde ilaç var davranışları belli oranda azalıyor, geçmiş olsun

Sselin1

Sanırım kediniz kısır degil.

Seymadmrdgn

Kedim kısır degil ama kızgınlıktada degil geldiginden beri bu sekilde kendim yemeklerden sonra götürdüm kumu kazdirdim isedigi yerleri sirke ile sildim hiç umrunda olmadi devam etti yapmaya kumu cok temiz tuttum daha be yapabilirim bilmiyorum

Katya06

Kedi uzaklaştırıcı sprey var bildiğim kadarıyla. Kumunu ne kadar koyuyorsunuz 5 6 santim olmalı. Birde koku bırakıyor yani kızgınlıkta olmasa bile bırakabilir bu kokuyu.

Catloveerr

Sağlığıyla ilgili bir sorunu olabilir veya psikolojik de olabilir. Uzun süredir geçmiyorsa keyfinden yapmıyordur herhalde. Kısırlaştırıldıktan sonra da bu sorun geçiyor ve hayvan da rahatlıyor ve sakinleşiyor.