Kedime Lösemi İgnesi Vuruyor

wiya

Merhaba arkadaslar, 4 aylik tekir erkek kedi turunu sahiplendim.veterinerim yaklasik 5 haftair duzenli goturuyorum.her hata bir igne vuruyor,ic parazit dis parazit derken bugun lösemi ignesi vuruldu.cok sukur bir rahatsizligi yok ama acaba gercekten sagligi icin boyle bir igne vurulmasi gerekiyormu?cevremde kedi sahipenen ailelere sordum hic oyle bir igne aşi yaptirmadiklarini soylediler.

2 CEVAP

lwb

İlk aşılarında çoğu kişi vurduruyor ama senelik aşılarında vurdurmuyor, bir çok olası yan etkisi var.
Ben de ilk aşılarında düzenli olarak hepsini yaptırdım ama senelik olarak yaptırmadım, anca başka bir kedi daha sahiplendiğimde önlem amaçlı vurdurabilirim.

Kevserhaksever

Lösemi hariç bende vurdurdum aşıyı. Karma ve lösemi 2 doz diye biliyorum zaten. Normal yani :)