Tecrübesi Olanlar Lütfen Yardım

Deliladilan

5 gün önce petshopta diğer kedilerin içinde strese girmiş 1 aydır neredeyse yemek yemeyen pskilojisi bayağı bozuk bir scottish fold kızımızı sahiplendim. geçici bakıyorum . kendisi yetişkin kısır değil. yemek yemeye başladı biraz göbek de yaptı fakat 2 kere evin içine çişini yaptı . dün de dışkısını yapmış yere. temizlerken kan olduğunu gördüm. iki damla da salona kan damlamış. petshop kızana gelmiştir dedi fakat benim içim hiç rahat değil. neden olabilir fikri olan var mı?

13 CEVAP

lwb

Kızgınlıkta kan gelmez, pyometra olursa kedi gelebilir.
İdrar yollarında sıkıntı vardır büyük ihtimal.
Vete götürmelisiniz muhakkak, kum kabı dışına da yapma rahatsızlık belirtisi

Kabızlık ta olabilir ufak tefekten bişey olmaz

tuduer

Hastayım demek istiyor :(

Hanimkedi

Kediniz hasta....kızgınlık döneminde asla kan gelmez.

Sselin1

Idrar yollarinda sorun olabilir. Kan gelmesi hic normal degil. Siz kumunu temizlerken iyice bakın kan varmi diye.

Sselin1

Kan dışkıdaysa parazit olma ihtimali var. idrardaysa idrar yollarinda bir sorun vardir siz kumunu temizlerken ya da tuvaletini yaparken fark edebilirsiniz. Gecici basit bir durumda olabilir. Benim de kedim dışkıladiktan sonra bir damla kan gelmişti. gecti sonra bir daha tekrarlamadi.

Deliladilan

kıvamı normaldi. eve geldiğinden beri sadece 2 kere tuvaletine yaptı. tuvaletinin dışına yapıyor sürekli.

Deliladilan

ayrıca idrarı çok keskin kokuyor. diğer kedime de aynı kumu kulanıyordum ama bu kadar kokmuyordu.

Deliladilan

bahsedilen kan idrardan da geliyor olabilir. kızgınlık dönemi böyle mi oluyor?

Deliladilan

yer değiştirdi diye kumuna yapmıyor olabilir dediler. sahibi petshopa bırakmış gitmiş. ben o kötü halini görünce dayanamadım iyileşene kadar bakayım en azından dedim. umarım çok yorucu geçmez :(

Deliladilan

tuvaleti kapalıydı kapağını çıkarttım açık tuvalet olarak kullanıyorum ve şükür dışarı yapmıyor artık. kan da görmedim başka. ama çok keskin idrar ve dışkı kokusu var. resmen evi alıyor bütün koku. idarelik profine kullanıyordum pek de sevmedi gibi. bugun ND alıcam. umarım etkisi olur...

Deliladilan

hafta içi çalıştığım için götüremiyorum vet.e. cumartesi gideceğiz. anormal bir durum olduğu belli. parazit atıyodur da dedi birisi . kafam iyice allak bullak oldu

Deliladilan

@Sselin1 çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.