Lütfen Yardımcı Olur Musunuz

Selvi94

10 gün önce eve aldığım sokak kedisini eve nasıl alıştırabilirim? Hastalandığı için eve aldım ve artık dışarıya bırakmak istemiyorum. Eve alışmasi için neler yapabilirim ?

4 CEVAP

Kevserhaksever

Zamanla alışacaktır merak etmeyin, bol bol oyun oynayın onunla aranızda bağ oluşsun hele kediniz erkekse benim ki gibi dehşet bir bağ kurabilirsiniz farketmeden :))

Avifors

Eğer sizi biliyorsa ve size yaklaşıyorsa kokunuzun olduğu kıyafet vs şeyleri evin noktalarına koyabilirsiniz. Onun kokusunun olduğu eşyaları etrafa koyabilirsiniz. Yukarıdaki üyenin de yazdığı gibi oyun oynayabilirsiniz. Ödül maması vs deneyebilirsiniz. Ona uyuyabileceği sıcak rahat bir yer sağlayabilirsiniz.

Birçok şey var kısacası :) ancak zamanla oturacak alışacaktır diye umuyorum. Mutluluklar dilerim.

Feyzayldz

Aynı şey benimde başıma geldi. Zamanla alışıyor ama bu süreci hızlandırmak için ona ait bir yer verin bunaldiginda yalnız kalmak istediğinde oraya gitsin. Onunla bol bol oynayın. Mamasını verirken konuşun yanında olun l. Eğer onu severken istemez bunalirsa rahat bırakın. Ben oğlumu sokaktan sahipleneli 6 ay oldu artık hiç peşimden ayrılmıyor evden çıktığımda çok üzülüyor geldiğimde üstüme atlıyor. Size de birlikte uzun mutlu hayatlar dilerim

Avifors

Eğer sizi biliyorsa ve size yaklaşıyorsa kokunuzun olduğu kıyafet vs şeyleri evin noktalarına koyabilirsiniz. Onun kokusunun olduğu eşyaları etrafa koyabilirsiniz. Yukarıdaki üyenin de yazdığı gibi oyun oynayabilirsiniz. Ödül maması vs deneyebilirsiniz. Ona uyuyabileceği sıcak rahat bir yer sağlayabilirsiniz.

Birçok şey var kısacası :) ancak zamanla oturacak alışacaktır diye umuyorum. Mutluluklar dilerim.