Kedinin Kendini Aşırı Yalaması Ve Isırması

ulrichmane_

Kedim kendini çok yalıyor, diğer kedilerim öyle değil. Bir de kendini çok yaladığı yetmez gibi yalarken kendini ısırıyor ve vücudu yara oluyor. Yaralar sonucunda tüyleri dökülüyor. Belki başka bir sebebi vardır mantar gibi ama onunla beraber yaşayan diğer kedimde bu davranış yok lütfen yardım edin

3 CEVAP

Sselin1

Büyük ihtimal alerji kaynaklidir Ozaman. Deneme yoluyla neye alerjisi oldugunu bulabilrsiniz. Ilk basta tavugu beslenmesinden cıkarabilirsiniz genelde tavuk alerjisi oluyor kedilerin. Bütcenize uygunsa n&d düşük tahilli balikli mamayi tavsiye ederim. Eger uygun fiyatli bir mama isterseniz Felicia balıklı mamayı deneyebilirsiniz. Eger baska mama alacaksaniz kesinlikle icerigine bakin tavuk icermemesi lazim.

Feyzayldz

Bizim oglanda da aynı sorun vardı. Veteriner e götürdüm alerji veya mantar çıkmadı. Stres kaynaklı olduğu söylendi ilaç kullanımını önerdiler. Ben istemedim onun yerine beaphar sakinleştirici kedi ödülü, tasması ve damlası kullandım sırayla şu an iyi. Öncelikle veterinere götürün sizde eğer bizim oğlan gibi stres kaynaklı ise onerdigim ürünleri kullanabilirsiniz

ZehraBulutt

Bence de sorunu stres kaynaklı gibi. Diğer kedilerinizin ona karşı tutumu nasıl? Diğer kediler tarafından ezilip dışlanıyorsa bu onu strese sokmuş olabilir.