Brit Care Çeşitlerinden Hangisi?

Deliladilan

gördüğüm kadarıyla birden fazla çeşidi var fakat içinde gerçek et olan 2 3 tane var sanırım. siz hangisini kullanıp memnun kaldınız? uygun fiyatlı ama iyi mama bulma arayışındayız :/

8 CEVAP

Sselin1

Sadece Lilly ve sunny cesitlerinde et yok. protein kaynagi un seklinde. hassas derisi ve sindirimi olan kedilere göre çünkü. diger tüm çeşitleri %50 oraninda hem taze et ve hem kurutulmus et (dehidre) iceriyor yani matisse ye göre icerik olarak daha iyi. kediniz kisirsa missy yavruysa crazy cesitlerini alabilirsiniz. Ikisde tavuklu. Farkli protein kaynagi isterseniz cocco(tahilsiz) cesidinde tavuk+ördek, cheeky cesidinde geyik+tavuk eti bulunuyor. Hindi etlisi de var ama balıkli cesidi yok sayilir tavuklu mama sevmeyen kediler icin uygun degil. Benim kedilerim sevmedi ben missy ve coco cesitlerini denemistim. Cocco secici kediler icin bu arada ona ragmen sevmediler tabi seven kedilerde var. Atlaspet numune gönderiyor deneyip oyle alin isterseniz.

Ares07

Uzun süredir brit care missy kullanıyorum. Kedim seviyor. Hiç bir sorun da yaşamadım

Siyammm

dehidre etmek. Besinlerdeki veya bir kimyasal bileşiğin yapısındaki suyu veya nemi çıkararak kurutma
Matisse o fiyatlarda ki en iyi mama brit care ın istediğinizi alın kedinin yaşına uygun

ZehraBulutt

Brit care kedime yavruyken crazy çeşidinden denedim tadını sevmişti ama dışkısı yumuşak ve kötü kokuluydu. Ayrıca taneleri bir yavru kedi maması için fazla büyük. Kısırlaştırdıktan sonra da missy çeşidini denedik. Bu sefer tuvaletle ilgili problemlerin yanı sıra tadını da sevmedi. Böylece brit care'e tövbe ettim ben. Belki sizin kediniz sever ama, her mama her kediye iyi gelmiyor. Benimkiler de farmina'nın tüm ürünlerine bayılıyor mesela sizinki sevmemiş ama.

ZehraBulutt

Dehidre et kurutulmuş et demek. Yani taze et değil de kurutulmuş et kullanılmış o mamada.

Deliladilan

bir de dehidre ne demek bilen var mı? dehidre tavuk, dehidre ördek vs vs

Deliladilan

teşekkür ederimmm. matisse maalesef kedim sevmedi. aynı kedi ND yi de yemiyor farmina düşmanı sanırım :)

Deliladilan

numune siparişi verdim. teşekkürler cevaplarınız için. dışkıda koku sorunu olmaz umarım brit premium yaş mama vermiştim dışkı kokusundan evde durulmuyordu.