Ecosin Mantarı Tekrar Nüksettirir Mi

Erengl

Bugün veterinere gittim ecosin tableti önermediklerini tekrar mantarı nüksettirdiğinı söyledi. Bir başka veteriner ise mantar aşısını ciğerlerini yormamak için tavsiye etmedi. Ne yapmalıyım kime güvenmeliyim yardım edin lütfen.

5 CEVAP

Biz poyraza ecosin kullandık ama karma aşı yüzünden bagisikligi düştü yine mantar oldu başka ilaç kullandık daha iyi geldi

halideylul

mantar olduguna emin misiniz,doku ornegi alinip test yapildi mi? egzama ve mantar %90 oranda birbirine cok benziyor.Veteriner hekim oyle hemen igne ya da oral tablet vermez.Asama asama ilerler enfeksiyon lenf bezlerine ulasmis mi ulasmamis mi ona bakar.Sonrasinda uygun tedavi yontemini secer.

Wood Lamp altında deri incelenebilir, veya döküntü mikroskopla tahlil edilebilir.

Kedilerde Mantar Hastalığı ile ilgili bu yazımız belki size bir yol gösterebilir.

Ecosin tabletler doğru kullanıldığında etkisi kanıtlanmış efervesan tabletlerdir. Kullanım şekli doğru olduğunda enjeksiyona göre daha az yan etkisi olan ve neredeyse %90 oranında başarı sağlayan bir ilaç.

Ancak yine de doğru muayene ve teşhiş için yardım alabilirsiniz.
Şimdiden geçmiş olsun.

RanTe Veteriner Kliniği

masdatli

@CaglaCagla72837
Daha iyi gelen ilac hangisi?

Asliszgn

İki doz mantar aşısı yaptırdık ve geçti başka bir şeye gerek kalmadı. Karaciğerini yorup yormayacağını sorduğumuzda emin olun iç dış parazit aşıları daha çok yoruyor biz1-2 senede bir karaciğer için bu yormalara karşı koruyucu iğne tavsiye ediyoruz isterseniz zamanı geldiğinde yaptırabilirsiniz denmişti