Nasıl Yemek Yedirebilirim

Nightcat

Dişi kedim dün sabah saatlerinde kısırlaştırıldı. Eve gelir gelmez çişini ve kakasını yaptı dün. Bugün de azcık da olsa çişini yapmış. Kendini sevdirmeye, mırlamaya falan başladı bu öğlen. Sadece su içiyordu kuru mama yemiyordu yaş mama aldım onu çok çok az yedi bıraktı. Son 2-3 saattir yatağımın altından çıkmıyor, miyavlamaya çalıştı sesi çıkmadı, suyunu yemeğini önüne koydum su içmedi bile. Yaş mamayı mı değiştirmeliyim?

8 CEVAP

Kevserhaksever

Bence biraz zaman tanıyın ona elbet yiyecektir şuan stres içinde olduğu için yemek istememesi normal diye düşünüyorum. :)

ZehraBulutt

Hasta kedi maması var veterinerde ondan alabilirsiniz.

Hanimkedi

Benimki bu gün 3.günü 1 çay kaşığı ton balığı,çok az süt içti.Hiçbişey beğenmiyor,sesi çok boğuk ve sürekli sert soğuk zeminlerde yatıyor...ayrıca çiş kaka da yapmadı daha....endişeliyim ama gereken herşeyi de yaptık,beklemekten başka çaremiz yok.

eozgeu

İştahsızlık normal olabilir bilemiyorum ama illa yas mama yedirmek istiyorsanız parmağınızla yedirmeye calisin burnuna sürün mamayı iştahları öyle açılıyor. Hiç bir şey yemiyorsa ve bu normal değilse mamayı şırıngayla verin ağzının kenarından. geçmiş olsun umarım normal bir durumdur.

Nightcat

Bugün yaş mamadan bolca yedi, içim o kadar rahatladı ki anlatamam.

Nightcat

24 saati geçti.. endişelenmeye başladım

Nightcat

Umarım sizin de kediniz en kısa zamanda iyileşir inşallah

Kevserhaksever

Çok sevindim uzun ömürlü sağlıklı bir yaşamı olur umarım :)