Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedi almayı düşünüyorum ne tür bir ırk almalıyım.

Cagincesmeli
Cagincesmeli

182


Bir kedi almayı düşünüyorum.Ama benim aklımda sadece siyam kedisi var.Bana bir ırk tavsiyeniz var mı?


9 Cevap

Alparslan88
Alparslan88

1020


Nedendir bilmem ben en çok tekirleri seviyorum onu da ırktan saymıyorlar zaten :)


ceriic
ceriic

664


Parayla mı satın alacaksın!. Bizler heryerde satın alma sahiplen diye haykırıyoruz. petshoptan parayla satın alıp bakamayınca sokağa terkeden insan çok. Sahiplenmenizi tavsiye ederim.


kemalyurttas
kemalyurttas

845


Petlebi nin yuva arayanlar bölümüne girip bir canlının hayatını kurtarabilirsin ya da yüzlerce lira verip pet shop denen illete destek olursun


Cagincesmeli
Cagincesmeli

182


ben arkadaşımın kedilerinin yavrularından alıcam.Ama 18 tane yavru kedisi var ve hepsi farklı bir cins.O anlamda ama siyam kedi yavrularıda var.Ama bakamayacak durumda bu yüzden soruyorum.


Cagincesmeli
Cagincesmeli

182


Ya da barınaktan alacağım.Ama bir çok cins var ya da farklı renkte,yumuşaklıkta.Hepsi o kadar tatlı ki hangisini sahipleneceğim merak ediyorum.


kemalyurttas
kemalyurttas

845


benim dişi tekir kedim var bütün gün kucağımızda uyur kendini sevdirir çok sakin bir kedi , arkadaşımın british shorthair kedisi var çok asabi ve çok konuşkan bütün gün miyavlıyor . kedilerin cinslerinden huylarını belirlemek çok olanaklı değil genel olarak ev ortamına ona davranış tarzına göre karakterleri oluşuyor


Tarcinn
Tarcinn

2701


Arkadaşımızın söylediğine katılıyorum. Karakterleri farklılık gösterebiliyor, aynı cins diye aynı karakter olacak diye birşey yok. Mesela benim kedim İran kedisi; sakin,uyuşuk ve kucak kedisi olarak tanımlanır ama Tarçın tam tersi :) Siyamlar konuşkan diye biliyorum. Benim tavsiyem o an kendine en yakın bulduğun kediyi sahiplenmen olacaktır :)


valeri123
valeri123

900


barınaklardan almalısınız çünkü barınaklardaki hayvanlar aç ve seffiller en azından ordan alırsanız hem kendinizi hem de ordaki hayvanı mutlu edersiniz


Badems
Badems

12123


Irka takılmayın, bağ kurmanız önemli. O an anlıyorsunuz zaten hangisini almanız gerektiğini. İster tekir olsun ister çok bilinen bir cins kedi, aranızda oluşacak bağ bunun önüne geçer.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
701 Görüntüleme
9 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor