Sokak Kedisinden Kedime Hastalık Bulaşır Mı

Alyadua

Dün sokakta kopeklerin saldırısından bi kedi kurtardım eve getirdim. Bugün iyice yıkadım temizledim sahiplendirme ilânı verdim. Fakat benim evde kedim var kedime hastalık bulaştırır mı ?

4 CEVAP

Merhaba,
Kedinizin aşıları tamam ve düzenli yaptırılıyor olsa bile su ve mama kaplarını ayırmalı ortak tuvalet kullanmalarını önlemenizde fayda var.
Yıkayarak hiçbir koruma önlemi yaratmadığınızı hatırlatmak isteriz.
Sahiplendirme süreniz 15 dakikayı geçeceği için eve aldığınız yeni dostunuzun kontrollerini yaptırmanızı gerekli ise aşı ve paraziter uygulamalarını tamamlamanızın evdeki dostunuzun sağlığını koruma adına faydalı olacağını hatırlatırız.

Bu soğuk günlerde sokaktaki canlara destek olduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz.

RanTe Veteriner Kliniği

Anonymus552223

Ayni tuvaleti kullandirtmayin. Parazit bulasabilir. Bi de corona virusu var. Ama corona virusu bulastigi her kediyi hasta yapmiyor.

Anonymus552223

Ama havadan bulaşmaz cok da panik olmayin, tuvaletlerini ayirin, onlar zaten pek temas etmez birbirlerine hemen. Isterseniz odalarini da ayirabilirsiniz

Alyadua

Tuvaletlerini mama kaplarını ayırdım. Dediğiniz gibi birbirlerine pek yanaşmıyorlar fakat korkum tüylerinden bir hastalık bulaşır mı?