Kedim Depresyona Mı Girdi

Zehra78676

Son birkaç gündür çok mutsuz hiç oyun oynamıyor. Onunla konuşunca nazlanir gibi ses çıkarıyor. Bugün hiç yemek yemedi. Sanki biraz da zayıfladı. Depresyona girmiş olabilir mi

13 CEVAP

eozgeu

kedinizin belki bebeklik tüyler olabilir ama biraz kötü duruyor açıkçası bir takım hastalıklar tüylerde bozulmaya yol açıyor. ayrıca zayıf da bir kedi. yemiyorsa hala ve halsizse bence veterinere götürün. depresyondan önce bence hasta mı onu araştırın derim. her ihtimale karşı bir kan testi yaptırın veteriner de muayene etsin. inşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Anonymus552223

Hasta duruyor. Zayif bi de tuyleri dik dik, hemen veterinere goturun. Yavru kedi depresyon falan degil sogul alginligi gibi bisey olabilir

Anonymus552223

Karni da sis parazit asisi yaptirdiniz mi

Zehra78676

Parazit asisi yapıldı. Bugün goturdum veterinere. Antibiyotik verdi soğuk algınlığı olabilir dedi vücut ısısı düşükmüş. 2 gun sonra tekrar getir antibiyotik verelim dedi. Kusmasinda ve ishalinde kan yoktu. Durum bu bilmiyorum artık

Zehra78676

Götürdüm antibiyotik verdi yemedigi icin halsiz olmasi normal siringayla bol bol su verin iki gun sonra tekrar gelin dedi

betulaltundal

ishal mi şu an? derisini elinizle sündürdüğünüzde hemen toparlanmıyorsa bol bol su tüketmesini sağlayın, ishal için ve iştahsız kediler için özel yaş mamalar var onlardan araştırıp alabilirsiniz.

Zehra78676

Evet ishal. Az once siringayla su verdim birkac kez. Ardindan ilk defa yemek yedi ama cok halsiz. Takip ediyorum durumunu

betulaltundal

çok geçmiş olsun

Duygunuro

bu minnaklar ishal olunca çok su kaybediyor sonra halsiz düşüyorlar hatta bizimkisi bayılmıştı koşa koşa veterinere götürdük ishalden dolayı çok su kaybettiğini söylemişti serum takmışlardı Allaha şükür geçti. kediler çok su tüketen canlılar değil bir de ishal olurlarsa çok su kaybederler o yüzden bol bol su.. zaten veterinerinize de götürmüşsünüz, antibiyotik de alıyor, siz bol bol su verin telaş yapmayın kakasını takip edin ishalde kan varsa o zaman sıkıntı olabilir (kedi gençlik hastalığı) ishalde kan görürseniz anında veterinerinize götürün. çok geçmiş olsun minnoşa:)

aldoraece

bölgesel tüy dökülmesi var mı ?

Zehra78676

Hayir yok

behcetaydinelli

Keyifsiz olmasının bir çok sebebi olabilir. Belki sağlık problemi belki de yalnız kalıyorsa onun verdiği stres olabilir. Belki de başka bir olaydan dolayı mutsuzdur. Küçük oyunlar oynayıp ödül maması vermeyi deneyebilirsiniz.

gençlik hastalığı olabilir veterinere götürmenizi tavsiye ederim