Anket Mama Kabı

mavitilki

Anket

Seramik
(19 oy)
Paslanmaz Çelik
(16 oy)
Toplam (35 oy)

Merhabaaa!!! Sizce paslanmaz çelik mama kapları mı daha iyi yoksa seramik olanlar mı daha iyi lütfen seçin ve sebebini de yapın. Ayrıca objektif olun sonuç çünkü ben bunu kullanıyorum olmasın.

9 CEVAP

Normal seramik çorba kasesi kullanıyorum ben artık. Özel birşey almaya gerek yok diye düşünüyorum eğer hızlı yiyen bir çocuk değilse.

yarengenc

ben şu an kedim icin de kopegim icin de plastik kullaniyorum ve bunu degistirmeyi planliyorum ozellikle kopegim icin ikili kaplar yerine paslanmaz celik ve kaydirmaz tabanli ayri 2 kap almayi planliyorum cunku yerinden oynatiyor ve su ile mamayi birbirine karistiriyor kedim icin de buyuk ihtimalle celik alirim cunku seramik kirilabilir ve celik en sagliklisi diye dusunuyorum

bihtercik

ben cam kullanıyorum daha sağlıklı bence

eozgeu

seramik de iyi ama bazen çatlaklar oluyor ve oralarda bakteri ürüyor plastik de bakteri ürettiği için kullanmıyoruz aslında o yüzden paslanmaz çelik ömürlük.

srplzngl

Ben paslanmaz çelik kullanıyorum. Neredeyse gözeneksiz olduğu için daha kolay temizleniyor. Düzenli yıkandığında bakteri oluşumu daha kolay engelleniyor seramiğe göre.
Seramik kullanılacaksa da baskısız resimsiz olanları tercih etmek gerekiyor.
Her halükarda her öğün sonrası yıkamaya ek olarak günde bir kere kaynar su ve sirkeyle yıkamak lazım.

Kevserhaksever

Ben seramik kullanıyorum ama çelik daha iyi diye söylüyorlar sürekli :)

iameceevans

Ben plastik ikili kullanıyorum kaymaz aldım şuan bir sorun yaşamadım kaydıramıyor ve suyla karıştırmıyor

behcetaydinelli

Paslanmaz çelik kap daha kullanışlı ve uzun ömürlü olucaktır. Seramiğin kırılma ve çatlama riski var.

Fablemoon

Ben ikisinide kullanıyorum ama su ve mama için bence en iyisi paslanmaz çelik.Seramikleri ev yemeği verirken veya yaş mama verirken kullanıyorum.