Royal Canin Almayın

Kedidelisi12

Merhaba, dün global bir haber sitesinde gördüğüm 2013 yılında gerçekleşmiş ve kesin olan bir haberi aktaracağım sizlere. 2013 yılında ukraynada bir vahşet yaşanıyor. Şöyle ki 13 tane ayının pençesi köreltiliyor, başına zincir geçiriliyor, üstlerine bir çok ırktan yırtıcı köpek salınıyor. Ayıya en çok zarar veren köpek ödül alıyor. Bu vahşete kim sponsor oluyor? ROYAL CANİN !! Bu olay ortaya çıkınca royal global, durumdan habersiz olduğunu söyleyip özür diliyor. Ayılara bağış, özgürlük vs yapıyor. Tamamda sen kime neye sponsorsun bunu nasıl bilmezsin ki ?? Kim bilir olay ortaya çıkana kadar kaç tane zavallı ayı bu vahşetle katledildi. Bu olay kişisel bir tercihtir. Benim için royal canin bitmiştir. Gerisi sizin tercihiniz.

24 CEVAP

srplzngl

@kediperi
Estağfurullah, rica ederim.

@kedidelisi
Böyle söylemek büyük saygısızlık olur. Sadece kocaman bir farkındalık eksikliği var. Veteriner hekimler hayvan beslenmesinde uzmanlık yapmadığı sürece beslenme konusunda eğitim görmüyorlar neredeyse. Ondan sonra markalar da işin içine giriyor kulaktan dolma, göz boyama vs.

Beslenme konusunda her tüylü dost sahibinin kendi bilgi birikimi olması lazım. Geleneksel veterinerlerin bir çoğu kötü mamaları övüyorlar. Bu konu dışında hepsi çok değerli hekimler.

bademthecatt

Royal caninciler için başlığı güncellemek istedim

Oske22

Biri de proplan icin açmıştı. Hemen şikayet edip kapattırmislar. Simdi bu da kapatilirsa şaşmayın

bademthecatt

Bende tekrar açarım başlık sorun değil ROYAL CANİNCİLER okuyun hemende ispiklemeyin petlebiye bizi :D

BalliBadem

İnanmıyorum ya o zaman sadece rc değil aynı firmaya ait olan whiskas, deramies, sheba, iams de alınmamalı ve mars çikolata vs de Mars ın ürünü hepsi

hiç kullanmadim ve kullanmayacagim resmen vahşet...

Geçmişte böyle olmuş peki hala devam ediyor mu bu durum? Belki artık yoktur.almayin demek biraz sert kacabilir ticari bakimdan.umarim artik yoktur.bizgenelde hills kullanıyoruz ama benim kediler hamsi falan da yiyorlar.dusununce örneğin tavşanlı sigirli Kuzulu mamalar var.onlarin da bu biçimde yaşam döngüleri bitiyor.olay sadece ayı olayı değil.o bariz bir vahşet fakat diğeri de üzücü.yani böyle düşünürsek olay cetrefillesiyor.ben kendi adıma balıklı mama daha çok alıyorum.ve tabakları hep dolu değil.saatleri var ve öğün miktarları var.

Bunu paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Zaten kullanmıyordum ama kullanan görürsem uyaracağım.

Kedidelisi12

Muhtemelen kedilerimizin hastalıkları olsun, onlara gidelim para kandıralım istiyorlar bu durumda...