Kedimin Bagırsak Mıde Hassasıyeti

gulatakan

merhaba.
kedımın uzun suredır mıde-bagırsak florasında problemler vardı.veterıner hekımımız once mamayı degıstırmemı soyledı.gecmezse ona gore yol ızlerız dedı cunku bu cok karsılasılan bır durummus.Ben de oyle okudum bloglarda.Kakasında kan gelıyordu arada bır damla tam dıskılama sonunda.nd mama almıstık bır kac gundur yıyordu.ondan once de ev yaımı mama yaptım ıyı gelmesı ıcın.(tavuk cıgerı+balkabagı+zerdeçal+havuc vb seylerle) Veterıner klınıgıne gıttık bugun,test yaptırmak ıstedım cunku artık korkmaya basladım.Ama hekımımız teste gerek duymadı.Cunku genel saglık durumu iyi.vırbac marka gastroentestınal bır mama aldık 1.5 kg.sımdı bıtene kadar onu denıcez.bır de zylexıs probıyotık yapıldı.
benım sorumsa şu.şimdi bu vırbac mamanın 1.5 kg ı 150 lıra.nd devam edersek aynı seylerın tekrarlanacagını recetelı mama kullanması gerektıgını soyledı hekim. bu durumu yasayıp nd/sanabelle gibi kalıtelı mamalarla kedısı duzelen var mı ? bu mamadan arada alıp nd ile karıstırsam nasıl olur?

22 CEVAP

gulatakan

nd belimizi büküyor valla :) su an calısmıyorum ıse gırınce alırım ama kesinlikle.ben de bagısıklıgını ekstrem durumlara karsı yuksek tutmak amaclı probiyotık takvıyesı yapmak ıstıyorum.uygun bı zamanda alcam ınsallah.tesekkur ederız :)

gulatakan

Aldığım virbac bu soruyu yazdığımda 1.5 kiloydu.30 unda biz nd ye geçtik bitince ve geçer geçmez düzeldi ne ishal ne bı damla kan.ama dediğim gibi probiyotik kullancam mutlaka.burdaki kliniktekilere bakicam bakalim neler var

gulatakan

bu arada nd ye yenı gectık.yanı onun etkısını tam gorememıstık.

gulatakan

güncel

bihtercik

son durumu nasıl?

Palyaco

Meo sıvı cream kullanın haftada 2 adet 15gr lik kullanırsanız bağırsak sorunundan kurtulursunuz kendinizde sizde rahat edersiniz

Catworldd

Merhabalar bizde 1 ayı aşkın kanlı kaka problemi yaşıyoruz antibiyotik ve proboyotikler işe yaramadı kaka tahlilinde bir sorun bulunmadı 6 7 gündür zoosorb kullanıyoruz onu kullandığımız müddetçe kakası normal oluyor bu süreçte bir kez disardan yiyecek verdim hemen yine kanlı kaka yapmış. Böyle devam ederse sizin kullandığınız mamayi deneyeceğim ama benim kedim çok seçici. Tüy dökülmesi için nd skin coat mamasını kullandık evdeki diğer 2 kedim iştahla yerken o burun kıvırıp yüzüne bile bakmadı napacağım bilmiyorum