Kedim Çok Tüy Döküyor

mervegck06

Anket

Advance somonlu kısır kedi maması
(0 oy)
Proplan somonlu kısır kedi maması
(3 oy)
Nd Ocean (düşük tahıllı) serisi (kısırlaştırılmış kedilere özel değil) kedi maması
(2 oy)
Nd Kısırlaştırılmış kediler için tavuklu narlı az tahılı kedi maması
(3 oy)
Toplam (8 oy)

Merhabalar 8 aylık british shorthair kısır (dişi) bir kedim var. Şu an ND kısırlaştırılmış kediler için olan Düşük tahıllı tavuklu narlı kedi mamasını kullanıyoruz. Ama kedimde inanılmaz derecede tüy dökülmesi var. Veterinerimiz mamamızı değiştirmemizi içeriğinde balık olan bir mama kullanmamızı önderdi. Kısırlaştırılmış kediler için maalesef balıklı kedi maması sayısı çok az. Araştırmalarım sonucunda kısırlaştırılmış kedi mamalarının diğer kedi mamalarına oranla yağının azaltılmış olduğunu gördüm.
Hal böyle olunca kedime ND nin Ocean serisinden düşük tahıllı mama almayı düşünüyorum. Çünkü Nd mamanın içeriği diğerlerine kıyasla daha iyi. sizlere de sormak istiyorum kısır kedilere illa kısırlaştırılmış kediler için olan mamalardan mı vermek gerekir. Yoksa normal bir kedi maması verebilir miyiz? nedenleri ile yazarsanız ve anketten hangi ürünü önerdiğinizi de seçerseniz çok mutlu olurum.

7 CEVAP

BeSoldier

Merhaba Merve Hanım
N&D iyi mamalar arasında geçiyor. Ancak iyi olması sizin kedinin iyi geleceği anlamına gelmiyor. Bir de Proplan mama yı deneyin derim.

ZehraBulutt

Soruyu dikkatli okumamışım pardon. Siz zaten balıklı mama arıyorsunuz. Proplan ve advance ikisini de kullandım. İkisinden de memnun kaldım. Nd'nin balıklı kısır maması da piyasaya sürülecek diye duymuştum birkaç ay önce. Kısır kediler için kısır maması kullanılmalı, sadece yağ değil mineral oranları da düşürülüyor bu mamaların. Özellikle kediniz erkekse normal mama kesinlikle vermeyin.

ZehraBulutt

Kilosu iyiyse ve kilo almaya meyilli değilse kullanabilirsiniz.

LadyAndCat

mervegck06
Kediniz çok kilolu ve iştahlı değilse normal mama verebilirsiniz.Yağ oranının %15 ve altı olmasına dikkat edin. Yağ oranı düşük bir mama yeterli olabilir. Dilerseniz kısırlaştırılmış kediler için özel mama da alabilirsiniz.

BeSoldier

Merhaba Merve Hanım
N&D iyi mamalar arasında geçiyor. Ancak iyi olması sizin kedinin iyi geleceği anlamına gelmiyor. Bir de Proplan mama yı deneyin derim.

ZehraBulutt

Balıklı mama yiyince daha az tüy döküyorlar, balıklı bir mama deneyin.

mervegck06

Kedim dişi farmina firması normal balıklı mamayı kullanabileceğim söyledi ama ticari olarak söylüyor mu acaba diye düşündüm