3 Aylık Köpeğim İçin Çiş Eğitimi

Köpeğim 3 aylık dün aldık eve getirdik aldığımız yer 1 hafta boyunca bir odada kalsın tuvalet pedi yatağı oyuncağı suyu yemeği yanında alışana kadar çıkartmayın dedi sabah sevmek için çıkardık halının bir kaç yerine işedi dayanamadık ağlamasına daha doğrusu halıdan kokuyu nasıl çıkarabiliriz bir eğitmenle görüştüm bir hafta kalsın çıkarmayın hiç dedi deneyimi olan bana ulaşabilir mi ve onun alamayacağı şekilde kokuyu nasıl çıkarabilirim ağlaması ne kadar sürer çok üzülüyorum yardımcı olabilicek olan bana ulaşabilir mi

3 CEVAP

Hemen tecrübeyle cevap vereyim. Köpeğine ve sizin ilginize göre değişir. Köpeğiniz ile ilgilenmeyin sevmeyin okşamayın çıkartmayın kafesinden. Pedini değiştirin yemini suyunu verin uzaklaşın. Unutsun sizi. Ağlayacaktır hemde deli gibi çığlık atacaktır ama sizin yapmanız gerek şey ilgilenmemek. Kulaklığınızı takın yüksek sesle müzik dinleyin. En fazla 1 hafta içinde sesini kesecektir. 15 güne 20 güne tamamen sesini duymazsınız. Köpek eğitimcisi olarak şunu söyleyeyim. Eğer bu ağlama döneminde siz gidip severseniz ömürboyu ağlayan bir köpeğe sahip olursunuz. Çünkü ağlayarak size bişey yaptırabileceğine inanacak büyüse de ağlak bir köpeğiniz olacak. Siz yokken hep ağlayacak evde dahi bırakamayacaksınız.

Ağlayınca biz taviz vermiyoruz fakat pedini değiştirmeye çalışırken fırlıyor değiştirene kadar bir kaç kez turluyor sonra yerine koyuyoruz ağlasa da açmıyoruz bu tutum yanlış mıdır

Evet yanlış pedi değitrirken dahi biyere gitmesine izin vermeyin. Ufak taşıma çantanızvarsa koyun içinde beklesin