Gençlik Hastalığından Korkuyorum

Bekare2

Merhabalar 3 aylık pekinez cinsi bebeğimde yaklaşık 10 gündür hırıltı,göz akıntısı,istahsizlik,halsizlik vardı. Veterinere götürdüğümde üşütmüş olduğunu ve antibiyotik tedavisi gerektiği söylendi. Antibiyotik aldıktan sonra durumu kötüleşti ve kanlı kusması oldu,ertesi sabah hemen veterinere götürdüğümde bir süre orada gözetim altında kalması istendi. Görmeye gittiğim zaman bana tepki bile veremeyecek kadar halsizdi ve kafasını sürekli bir yerlere yaslayarak duruyordu. Şuan hiç bir şey yemiyor ve şırıngayla beslenmeye çalışılıyor. Veteriner ciddi bir durum olmadığını söylese de ben çok korkuyorum. Veterinere güvenmiyorum,ne yapacağımı bilmiyorum

3 CEVAP

gulatakan

Gençlik de olabilir kanlı ishal de malesef.Ama bunun için testler var tam teşhis koyuyor.bazen kanlı ishalden şüphe duyulan hayvanda testler negatif de çıkabiliyor böylece en doğru tedavi uygulanıyor.yani tahmine göre tedavi yapılmamış oluyor.size önerim yaşadığınız yerde elinde bu tür testler olan bir klinige gitmeniz.kesin teşhisle doğru tedavi ancak bu şekilde yapılabilir.

Bekare2

Alfi dün saat 20:00 da bağırsak düğümlenmesi sebebiyle kaybettik.

gulatakan

cok uzuldum basınız sagolsun :(