Kedime Wiskas Marka Mama Aldım Herhangibir Zararı Olurmu

doberi

Kedime geçici olarak wiskas marka mama aldım bünyesine zarar verirmi

Wiskas ın pek iyi olamadığı söyleniyor

12 CEVAP

suleren

Bunun için veteriner veya bilirkişi olmaya gerek yok ki zaten. İçerik var. Evet özgürsünüz ama maddi durumlar dışında ben kaliteli mama kullanılmamasını anlayamıyorum. Şuan bir problem yaşamamış olabilirsiniz ama ileride yaşamayacağınız anlamına gelmiyor.

BalliBadem

1 kereden bişe olmaz

suleren

Lady and cat insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. İkidir görüyorum yorumunuzu. Sizce bizce diye bir şey yok ki şu durumda, içerik belli. Uzun süreli kullanımda zararı oluyor diye biliyorum. Uzun süreli kullanmayacakmışsınız zaten yine de dikkatli olmakta fayda var:)

Siyammm

Ladyandcat evet isteyen istediğini seçer ama arkadaşın dediği gibi içinde ne olduğu belli , kimse bence diyemez. Kediniz beğendi yada beğendi diye iyi diyemezssiniz zaten iyi yada kötü oluşu içeriği ile ilgilidir.
Burda kaç kişi yazdı whiskastan kedim ölüyordu hastalandı diye.

Ayseenur10

Evet maalesef kedilerin sağlığı için pek güzel bi marka değil

Misir0806

İçinde bağımlılık yapan zararlı maddeler olduğunu duymuştum

Esra12345

Kedime mecburiyetten 1 hafta o mamadan verdim hastalandı kabız oldu ağzından salya geldi

LadyAndCat

Doberi
Markanın yaş mamalarını kediler seviyor. Arada verebilirsiniz bir sıkıntı oluşmaz. Kuru mama aldıysanız mutlaka yanında taze içme suyu olmasına dikkat edin.
Ben bu markanın söylendiği kadar kötü olduğunu düşünmeyen biriyim.
Benimle aynı fikirde olmayan tüm arkadaşlara saygım var.

LadyAndCat

Suleren,
Piyasada birçok marka mama var.
İsteyen herkes istediği mamayı seçmekte özgürdür. Burada hiç kimse veteriner veya bilirkişi değil bu yüzden yorumlarımda “Bence” kelimesini kullanıyorum. İnsanları da yanlış yönlendirmiyorum. Tüm bunlar benim izlenimlerim ve yorumlarım. Herkes kendi için uygun olan mamayı kullanmakta özgürdür.

LadyAndCat

Siyammm size burdaki ve herkese saygım var.
Gerçek , her zaman sandığımız gibi olmayabilir. Ben size düşüncesel olarak katılmıyorum.
Kedi ölümleriyle marka arasındaki her hangi bir bağlantı görülseydi marka inceleme altına alınırdı. Piyasadan toplatılırdı. Yasaklanırdı. Satılmazdı. 82 yıldır satıştalar.
En iyi mamayı yiyen kedilerde de çeşitli hastalıklar görülebilir. “Kedim şu mamadan öldü demek” doğru bir ifade değildir. Kedinizin çeşitli böbrek, karaciğer, astım, obezite, obezite, idrarda kristalleşme gibi bir çok hastalığı olabilir ve tüm bunları tek bir mamaya bağlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

BalliBadem

@LadyAndCat hemen her yerde whiskas ve purina felix falan önermişsiniz amacınız ne? İçerikleri kedilere gereksiz ve zaralı şeylerle dolu ve bi veterinere sorarsanız oda iyi bi veterinerse bunları söyler ki görüyoruz okuyoruz x kişisi kedisine 1 sene boyunca whiskas veriyor sonra kedi rahatsızlanıyor ve veteriner mamadan kaynaklı diyor ve reçeteli mama kullanmak zorunda kalıyorlar bariz gerçeklerin sencesi bencesi olmaz

lwb

Aslında herşey, kedimizin başına gelen bütün hastalıklar beslenmeyle alakalı.
Yanlış bir beslenmede oluşuyor bütün problemler, kedimize sağlıklı baktığımızda -ki ilk adım doğru bir beslenmedir, genetik olmadığı sürece bir çok hastalığa davet çıkarmazsınız