Kedim Tuvaletini Kum Kabına Yapmıyor

Oske22

Kedim tuvaletini son 2 gündür kum kabının hemen yanına yapıyor. Neden olabilir?

7 CEVAP

Katya06

Kumunu ne sıklıkla değiştiriyorsunuz temiz bulmadığı içinde kum kabının dışına yapabilirlermiş

sekerfare21

kum kabının yanını çamaşır suyuyla iyice temizleyin. kumunu da günde üç kez değil de günde en fazla bir kere temizleyin. kumun kalınlığı da en az 7 cm olsun.

sekerfare21

Kızgınlaşmış olabilir, kum kabında rahat etmiyor olabilir. Kumunu sevmiyor olabilir. Neden çok aslında ama net bir şey diyemem.

pinarcaya

Ayagina ya da poposuna yapisip disariya dusuyor olabilir. Kendi kedimde gormustum.

Oske22

Günde 3 kez temizliyorum. Hic pis bırakmıyorum ama mesela akşam yapmış kuma onu aldim. Sabah kum kabinin yanina yapmış. Hem kuma hem dışına yapiyor yani. Anlam veremedim.

Oske22

Evet öyle yaptım ama neden dışarı yapıyor bir nedeni var mi ki?

Oske22

Kumu yeni almıştım lavanta kokulu, önceki pudralıydı o yüzden öyle yaptığını düşünmüştüm.neyseki düzeldi suan alisti. Teseekudkee