Gimcat Malt Kullanan Var Mı??

Miyumiyuu

5 aylık kedime bu maltı yaklaşık 2 haftadır haftada 2 kez verdim ama bir etkisini göremedim hala tüy kusmaya çalışıyor, maltın etki etmesi için ne kadar beklemeliyim ?

8 CEVAP

Duygunuro

haftada 2 kez az değil mi bizim veterinerimiz her gün vermemizi söyledi gimcat malt kullanıyorum ben de ve memnunum bence siz az veriyorsunuz

Sselin1

Ayrica Tüy dökme mevsimlerinde de daha sık verilmeli. Kedinin ihtiyacina göre ayarlamak gerek.

ZehraBulutt

Öğürmesi geçene kadar her gün verin. Sonrasında haftada iki kez verin.

Sselin1

Tedavi amacli her gün vermek lazim. Tedbir amacli haftada 2-3 kere vermek yeterli olacaktir. Ama bu durum tabiki kediden kediye degişir. Cok uzun tüylü bir kediyse veya sürekli tüy kusma problemi yasiyorsa hergün de verilebilir. Her kedinin ihtiyaci farkli sonucta.

pinarcaya

5 aylik kedi tuy kusmaz aslinda. Baska birsey olmasin?

PsLuna

Gimcatın macunları farklı farklı vitamin destekli olanı ben iki üç güne bir veriyordum önemli olan kakasının yumaşama derecesi ishale çevirmeyip çok aşırı yumuşatmadığı sürece hergün de verebilirsiniz ihtiyaç duyduğu kadar ayrıca kedi çimi de deneyebilirsiniz doğrudan yemezse mamasına karıştırıp verirsiniz

TATA4242

Kedi tüy sorununda doğal olarak üzüm pekmezi verilebilir.Bu tarz ürünleri kullanmıyorum.Ek evde olarak kedi çimi yetiştirebilirsiniz.

Catloveerr

Malt her gün verilmez vitamin eksikliğine yol açar. Haftada bir kez vermeniz yeterli. Uzun tüylüyse 2-3 kez verin. Kedi çimi de hoş değil çünkü kedinin midesi ekşiyor ve kusmasına yardımcı oluyor çim. Çok da keyifsiz oluyolar kusunca. Empati kurun anlarsınız