7 Aydır Uğraştığımız Mantardan Sonunda Kurtulduk

mervegck06

Günaydın petlebi ailesi.
Aslında soru değil ama paylaşmak istedim. Miu mu 65 günlükken sahiplendik ve sahiplendiğimiz gün veterinere götürdük. Mantarımız olduğunu öğrendik.
ilk olarak ECOSİN önerdi veterinerimiz prospektüsünde 2-10 lt su ile yapım yazıyor diye biz ilk dozu 6 lt ikinci dozu 4 lt su ile yaptık ve tabiki fayda etmedi. sonra mantar aşısı yaptırdık 2 doz nafile. Sonra ağız yollu ilaç kullandık. Doğal elma sirkesi kullandık. yağ kullandık kullandık ta kulandık denemediğimiz yol kalmadı. Lezyon yok ama wood lambası ile bakıldığında parlıyor ve bize de bulaşıyor.

En son ben ECOSİN'i yeniden denemek istedim ve 5 gün ara ile iki doz 750 ml su ile yaptım.
Sonuç mükemmel şu an hiç parlamamız bile yok. Kedisinde mantar olan arkadaşlar başka birşey ile uğraşmayın ecosin kesin çözüm.
Ecosin Yapılışı;
1- Veterinerden ECOSİN tablet temin edilir. (100 tl civarı)
2- Hazır su alınır (max 2 lt. su ne kadar az olursa ecosin o kadar etki eder ) ve el yakmayacak dereceye gelene kadar ısıtılır. (37 derecenin üzerinde ecosin özelliklerini kaybeder o nedenle su 37 derecenin üzerine çıkmamalı)
3- Hiç kullanılmamış bir sprey şişeye su doldurulur ve içerisine 1 tane Ecosin tablet atılır.
4- 20-25 dk beklenir.
5- Kedinin/ köpeğin kuru bir yeri kalmayacak şekilde sıkılır ve peeling yapılır.(ben spreylerken bir yandan da kediyi taradım.)
6- Kedi /Köpek Kurulanmaz kendi haline kurumaya bırakılır. ( kendilerini yalamalarında sorun yok. ürün doğalmış)
7- Kalan su eve ve kedi/köpeğin malzemelerine de sıkılır ki eğer onlarda da mantar sporu var ise onlarda ölsün :)

Not: çok inatçı mantarlarda 3 gün ara ile 3 doz yapılması gerekiyormuş en etkili çözümmüş.
ben 2 doz yaptım şu an hiçbir parlama vs. yok ama 3'üncü dozu da yapacağım ki bu mantar illetinin kökünü kazımak istiyorum. :)

3 CEVAP

Kevserhaksever

Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim bende mantar ile uğraşıyorum 6 gündür kabul bağladı çoktan derisi de normal rengini aldı eğer 1 hafta sonra da tedavi sonunda geçmezse bunu deneyeceğim bende :)

LadyAndCat

Çok büyük geçmiş olsun.
Bilgilendirme için de çok teşekkür ederim. Aklımızın bir köşesinde olsun. Başına gelenler de buradan okuyarak faydalanabilirler...

mervegck06