Kedimin Diş Eti İltihabı Tedaviye Cevap Vermiyor

Neredeyse bir aydır diş eti iltihabı tedavisi görüyor. 9 gün önce de antibiyotik başladık ama kusma ve iştahsızlık yapmaya başladığı için bugün antibiyotiki kestik. Diş eti de hala aynı. Ne yapmalıyım neden düzelmiyor ?

10 CEVAP

lwb

Bağışıklık güçlendirici takviye de kullanmanızı öneririm

ZehraBulutt

Diş eti iltihabı çok illet bir şey. Benim kedimde de var yavruluğundan beri, geçse de yine tekrarlıyor. Çok ağır değil bizimki neyse ki. Sizin çok mu kötü? Bazı kedilerin genetik yatkınlığı olduğunu, ya da vücutlarına almış oldukları bir virüsten kaynaklı olabileceğini söyledi veterinerimiz. Tedaviye yanıt vermeyen ağır tablolarda dişleri çekmek gerekebilirmiş. Bağışıklık için phytomins kullanabilirsiniz. Biz fayda gördük ondan.

LadyAndCat

Dilhan Hnm,
Tez zamanda minnoş kedinizin iyileşmesi dileğiyle. Lütfen bizi haberdar edin.

burak1737

Kedinizin lenf bezlerinde de şişlik var mı acaba diş eti iltihabı şikayetinize ek olarak

burak1737

Boynunun altına boğaz kısmına elinizle dokunun iki tane yuvarlak şeklinde şişlik var mı

Çok ağır olduğunu söylemiyor veterinerimiz. Dün ve bugün neredeyse hiçbir şey yemedi, şuan bu saatte kusmaya çalışıyor ama zaten midesi boş ve karnını okşadığımda uzun uzun bağırıyor antibiyotikten mi böyle oldu korkmaya başladım

Şuan veterinere bıraktım serum bağladılar. İyi olucak inşallah

Bilmiyorum veterinerimiz o konuda bir şey demedi nasıl anlaşılır ?

Hayır şimdi baktım yani elime öyle bir şey gelmedi şiş değil galiba ama bunu yarın veterinerimize söylesem daha iyi olur o baksın teşekkürler bu arada

pinarcaya

Benim sokakta baktigim bir kedide de boyle bir sorun var. Ayni sey mi bilmiyorum ama agzinin sol tarafindaki dis etleri kipkirmizi oluyor, agzi cok kotu kokuyor ve ordan salya akiyor. Antibiyotik verimce duzeliyor sonra tekrar basliyor. Dun tekrar goturdum. Lazerle oraya bir islem yapacaklar.