Kedimin Yatağında??

aziz34

kedimin yatağında buğday tanesine benzeyen şeyler buldum sizce ne olabilir?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Kedinizin iç paraziti var. İç parazit hapı verilmeli.

TATA4242

İç parazit,tenizol hapı alabilirsiniz.Veterinerden temin edilebilir.Eğer veremem derseniz broadline alabilirsiniz.Fiyat 110_120 lira değişir,tenizol daha uygun bir seçenek.Bütün iç ve dış parazitlere etki ediyor.Eğer vete götüremem,bütçem yok,tenizol veya broadline temin edemem derseniz.Andazol tableti eczaneden alabilirsiniz.

LadyAndCat

Aziz34 ,
Kedinin 2,5 aylıktan itibaren yapılması gereken bazı aşı ve önlem tedavileri vardır. Her şeyden önce iç-dış parazit aşısı yapılması gerekir daha sonra diğer aşı ve tedavilere başlanır. Ayrıca ilk kez kedi baktığınız belli. Kedinizi sokağa atmayın. Bir can kurtardınız. Evinize aldınız mutlaka gerekli tedavilerini de yaptırın. İlk birkaç ay sürekli aşılarla geçiriyor zamanınız ama sonra yılda bir defa yapılıyor aşıları. Şimdi biraz pahalı gelse de aşılar siz ve onun sağlığı için hepsi.
Veteriner ortalama olarak aşılar için: 80-90 lira para alır. Olsun kedi bebeğiniz güçlenince sağlıklı olunca çok mutlu olacaksınız...
Sağlıklı günler dilerim.