Köpeğe Ağızlık Takmak

yarengenc

merhaba su an 4 aylik bir goldenimiz var ve bizi artik delirtiyor odul veriyorum olmuyor ceza verip olmuyor kizip bagiriyorum bir seyleri isirinca yapmamasi gerektigini anlatiyorum olmuyor mesela dun gece eve gelen misafirin kazagini yirtana kadar isirmis kizdim sonrasinda ama artik fayda etmiyor mesela ayni guzergahta surekli ileri geri kosuyor durduramiyorum evin tamamina salmiyorum cunku her seyi isiriyor parcaliyor yavru dedik gececek dedik ama bu bizi cok yipratiyor su an sadece yatak odasi koridor ve tuvaleti kullaniyor ve buralarda cok esya tutmamaya calisiyoruz ama komodinlerin kenarlarini kemiriyor yatagin karyolasini kemiriyor carsafi yirtip alezi yirtip yatagin kendisine kadar her seyi isiriyor yirtiyor bugun sabah tuvaletteki tel boruyu yemis ve her yeri islatmis tuvaletin ustune cikiyor ordan lavaboya atliyor hicbir sey yapamasa duvari tirmaliyor ve hani biz sabah 8 aksam 5 calisan insanlar degiliz onu surekli yalniz birakmiyoruz disari cikariyoruz evde oyun oynatiyoruz oyuncaklari var evde kedi var arkadas olabilmesi icin ama o ne gorurse isiriyor parcaliyor maddi manevi yiprandik artik ve biz evde degilken agizlik takmayi dusunduk bu tarz uygulamalardan hic hoslanmiyorum ama iyilikle guzellikle seve oksaya da gecmiyor onun bu azginliklari agizligin onu daha sinirli yapmasini istemiyorum cunku isirip durmasina ragmen sinirli gergin bir kopek oldugunu dusunmuyorum sadece cok enerjisi var ve daha kucuk oldugu icin bunu kontrol edemiyor diyorum artik yorulduk ve her turlu tavsiyeye acigiz

9 CEVAP

Köpeği kafese hapsetmek bence akıllıca değil sonuç olarak o bir çocuk ve çocuk cocuklugunu yapacak zaten zamanı gelince birşeyleri isirmayi bırakacak ve yaşi ilerledikçe emin olun yanınıza gelip sizinle oynamiyo diye üzüleceksiniz de o yüzden bırakın çocukluğunu yaşasın

Sıkıntı şu Siz bu kpeğe kafes eğitimi vermemişsiniz. Odalarınızı erken açmışsınız. Sürekli severek şımartmışsınz. Köpek sizi lideri olarak grmüyor. Siz hayır diiynce dinlemiyor. Yapacağınız şey kafese kapatmak. Yalnızca dışarı ççıakrtıcağınız zaman salın. Kafeste dursun bi süre ilgilenmeyin. Ona ayrı bi zaman ayırıp bıkmadanhayırı öğretin. Ensesine parmağınızla serte vurup şşşt diyin. Yılmayın

Siyammm

Gezerken sizi o çekiyorsa söz dinlemiyordu kapıdan sizden ince çıkıyorsa önce o mama yiyor sonra sizin yemek yediğiniz görüyorsa sizinle aynı yükseklikte (koltuk ) oturuyorsa sizi lider olarak görmez bunları yapıyorsa elinizle bile müdahale edebilirsiniz . köpek kendini lider olarak görüyor insanlarla yaşayan bir köpek hiyerarşide en alt sırada olmalıdır yazdıklarımı yapıyorsa izin vermeyin. Koridora fln yattıysa kaldırın yoldan öyle geçin sizi lider olarak görmeye başlar

Siyammm

Gezerken sizi o çekiyorsa söz dinlemiyordu kapıdan sizden ince çıkıyorsa önce o mama yiyor sonra sizin yemek yediğiniz görüyorsa sizinle aynı yükseklikte (koltuk ) oturuyorsa sizi lider olarak görmez bunları yapıyorsa elinizle bile müdahale edebilirsiniz . köpek kendini lider olarak görüyor insanlarla yaşayan bir köpek hiyerarşide en alt sırada olmalıdır yazdıklarımı yapıyorsa izin vermeyin. Koridora fln yattıysa kaldırın yoldan öyle geçin sizi lider olarak görmeye başlar

Catloveerr

Siz yokken bunu yapıyorsa yalnız kalmayı istemediği içindir. Goldenlar çok enerjik oluyorlar zaten enerjisini atması lazım

ReisGae

Öncelikle köpekine bagirma itaat eğitimine yolla ama asla kötüluk yapma bu işleri dahada kotu yapicaktir ♥♡

yarengenc

cevabiniz icin tesekkur ederim onu ilk aldigimizda 1.5 aylikti 2metre karelik bir alan ayirmistik ona oraya ped serip pedleri kaldirdik 1 haftada cis egitimini verdikten sonra yatak odasini actik ve sanirim 2 hafta kadar once de koridor ve tuvaleti actik su an sizce kopekler icin teller oluyor o tarz bir sey alip odanin yarisinda falan mi tutmamiz gerekiyor

yarengenc

kafese kapatmak asla istemiyor ama soyledigim gibi evde ne bulsa parcaliyor ben bu kopegi annemlerin evine goturdugumde oradaki esyalara boyle zarar veremez ya da eve gelen her misafirin kiyafetini yirtamaz bizi dinliyor hayir birak dedigimizde yapmayi birakiyor temel komutlari biliyor goz temasinda gozlerini kaciriyor liderlik problemi konusunda bir yere kadar haklisiniz fakat asil sorun biz onunla birlikte degilken esyalara zarar veriyor

yarengenc

enerjisini atmasi icin biz de ugrasiyoruz ama mesela 2 saat parkta kosup oynadiktan sonra eve gelince biz salonda otururken o bir seyleri parcaliyor gidip kiziyoruz ama sonucta bir sekilde yalniz kalmayi ogrenmesi gerekiyor hatta yalniz bile degil kediyle duzgunce oynamayi ogrense o bile iyi olacak ama bunu nasil yapacagimizdan emin degilim