Kedim Tuhaf Davranıyor

Odnzx

Merhabalar 5 yaşında dişi kedim var, bugün sabit noktaya 2 saat boyunca baktı ve canı acıyormuş gibi birden bağırmaya başladı sonra evin içinde koşturup etrafa çarptı sonrada saklandı daha sonra sakinleşti çıktı sizce nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

6 CEVAP

TATA4242

Sinek vs.görmüş olabilir görmesede bu tarz davranışları olabiliyor.Eğer kısır ise durup dururken bir noktaya sabit bakmaz.Benim kedi bildiğiniz sinek veya böcek görünce bildiğiniz sohbet ediyor.

ZehraBulutt

Bunu benim kedim de yaptı birkaç kere. Cinler geldi diyorum ben öyle yapınca :) Şaka bir yana hayvanların gözünde perde yok derler, bilmiyorum ne kadar doğru ama bazen duvarlarda bir şeyler takip ediyorlar gözleriyle ve orda gerçekten bir şey yok yani.

TATA4242

Dokununca miyavlıyor yada gruu gibi acaip sesleri çıkarıyorsa,kızgınlığa girmiştir.Mamaları özellikle geceleri verin ve daha fazla ilgi göstererek,dışarı yada balkon kontrolünü arttırak,sağ salim bu zamanı atlatmasını sağlayın.

TATA4242

5 yaşında bir kedi tam manası ile yaşlı sayılmaz,12 seneye veren ömürleri olduğu için,aslında bakarsanız.35 yaşındaki bir erkek veya bir kadın gibi tam ideal yaşında.Tabii ki oyun vs.gibi yavaşlar azalır ama bu yaşlandığının değil,oyun zamanının geçtiğinin ve olgunlaştığının göstergesi ve kedilerin olgunlaşma süresi birbirinden farklıdır.Bir british shorthair 4 yaşında tam olgunluğa erişir.

Odnzx

Çok teşekkür ederim, rahatladım

Odnzx

Kısır değil kızgınlık dönemine girdi sanırım dokununca falan miyavlıyor onun etkisi olabilir mi yoksa yaşlanıyor diye halüsinasyon mu görüyor bişe olacak diye korkuyorum