Ocağınıza Düştüm Bana Bir Akıl Verin Lütfen :(

emreekyc

Yummi yaklaşık 3 aylık dişi bir kedi.. kedimi yaklaşık 1 ay önce filan bir yıkamak zorunda kaldım sonra kurulama vs derken küstü kedim bana ve tuvaletini kuma yapmamaya başladı aslında tuvaletini tutar oldu sonra bir şekilde severek tuvalete götürüp koyarak ve her çıktığında iyi davranarak ekstra mamalar filan vererek tekrar başlattık kuma yapmaya ama o günden sonra sıpaya hayır dersen sprey sıkarsam veya girdiği yerden çıkartırsam tekrar aynı tribe giriyor ve süreci tekrar yaşıyoruz ağaya döndü hayvan, icazet alıp oturur olucaz bu gidişle ve daha yavruyken bu huyu edinmesini istemiyorum açıkçası sizce ne yapmalıyım

3 CEVAP

Catloveerr

Bi rahatsızlığı da olabilir veterinere danışın bence eğer psikolojikse ona göre bir yol izlersiniz veteriner hekiminizle birlikte

Siyammm

petlebi

Siyammm Altun

@Siyammm
ALIŞVERİŞ
KEDİ ÜRÜNLERİ
KÖPEK ÜRÜNLERİ
KUŞ ÜRÜNLERİ
GÜNÜN FIRSATLARI
KAMPANYALAR
BARINAKLARA BAĞIŞ
TOPLULUK
YUVA ARAYANLAR
SORU CEVAP
FOTOĞRAF YARIŞMASI
VETERİNER KLİNİKLERİ
REHBER
İletişim
Hakkımızda
Yardım
Rozetler & Pati Puan
Teslimat Koşulları
Garanti ve İade Süreci
Gizlilik Politikası
Satış Sözleşmesi
ne aramıştınız?

Dişileştirme Ameliyatı
Patili dostunuzun tüm ihtiyaçları için: petlebi.com! 10 TL İNDİRİM KODU
Dişileştirme Ameliyatı
SelenUrl

Merhaba. Kedim Ripple bir süredir idrar yolu tıkanıklığı ile mücadele ediyordu. Tam iyileşti derken tekrarlaması sebebiyle veterinere götürdüğümüzde son çare olarak dişileştirme ameliyatına alındı. Şuan ameliyatta. Bu ameliyatı daha önce yaptırmış veya herhangi bir bilgisi olan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Dün 17:49
4 CEVAP

Siyammm

feline ürolojik sendrom. (kimi yerde feline urinary syndrome, kimi yerde de feline urologic syndrome.)
kedilerin idrarındaki zengin mineraller (özellikle magnezyum diyorlar) çökelti yaparak idrar yolu taşlarına dönüşüp idrar yolunu daraltıyor, tıkanmasına sebep oluyor. kedi idrarını yapamıyor, acı cekiyor ve idrar kesesinde biriken idrar vücuda karısarak üre komasına sokuyor. ölümcül bir hastalık.
gece bagırmaya baslayan kediyi sabah veterinere götürdügümde, ki ben hala kızgınlıktan kaynaklandıgını sanıyordum, idrar kesesini kontrol etti ve narkoz verip sonda takmaya calıstı. fakat tıkanıklık c.organ ucuna kadar geldiginden ve sonda 1 cm bile ilerleyemediginden dolayı öglen ameliyata aldılar. Testileri ve cinsel organı kesildi, idrar yolu tıpkı disi kediler gibi anüsünün altına dikildi. 5 gün kadar sonda kalacak, yaranın kaynamasını bekleyecekler. vücudunda kreatinin miktarı fazla oldugundan buna yönelik serum veriliyor. yarayı kurcalamaması icin kafasında bir baslık var ve kafeste yatıyor. tam iyilesme süreci 15 gün sürecekmis.
kediniz kumunu karıstırıp duruyor ve bir türlü idrar cıkartamıyorsa kabız olmus diye düsünmeyin ve veterinere götürün. erken giderse sonda ile halledilebiliyor ve diet mamalar ile (magnezyum miktarı daha düsük olan) ameliyatsız çözüm saglanabiliyor(mus). market maması denilen kalitesiz mamaların cok büyük etkisi oldugunu söylüyorlar. hem rahatsızlık süresince hem de ameliyat ve sonrasında cekecegi büyük acıları engellemek icin dikkatli olup önlem almalı.idrar yollarında problem olabilir belki de siz tuttuğunu sanıyorsunuz

Siyammm

Üst kısım yanlış olmuş kusura bakmayın ;)