Arkadaşlar Acil

Nightcat

Arkadaşlar dişi kedim kısırlaştırılmıştı bir şeyi yoktu bugün yumurta gibi şişti ve parlak kırmızımsı bir şey var ama kan değil anlamadım, kedimin canı da yanıyor gibi gözükmüyor pek nedir bunun sebebi ne yapmam lazım benim

15 CEVAP

Anonymus552223

Bu tarz şislik oluyor genelde sonra iniyor. Ama inmezse cogalirsa veterinere danisin

Cansumuezza

Kısırlaştiktan sonra antibiyotik iğne oldu değil mi?

Cansumuezza

Olmamış o zaman.. 3 gun antibiyotik olurlar normalde. Ama bir hafta sonra böyle bir şişlik olması bana normal gelmedi fotoğrafini çekip vetmate uygulamasi üzerinden Mehmet beye danışın mutlaka

Cansumuezza

İltihap olabilir

Nightcat

Tamam tamam bultum vetmate'i çok teşekkür ederim bilmiyordum böyle bir uygulama olduğunu gerçekten sağ olun

Cansumuezza

Google Play'de vetmate uygulamasini indirin ve fotoğrafli bir sekilde sorunuzu yollayın

Anonymus552223

Bizim veteriner de antibiyotik yapmiyo. Bu sekil şislik oluyodu bazi kedilerde. Ama ilerlemedigi için birsey yapmadik gecti. Akinti falan var mi sadece şişlik mi

Nightcat

İltihap vardı, kedim onu kendi bilerek akıttı ve yalayıp durdu, kendi boşalttı iltihabı. Biriyle konuştum, batikon sürmemi, eğer geçmezse bir yerden hap veya şurup olarak antibiyotik bulmamı söyledi. Dediği gibi bir gün sadece batikon sürdüm, hemen gecesinde tamamen kapanmış yara neredeyse. Çok iyiyiz şu an

Nightcat

Ama ameliyat olalı 1 haftayı geçti hiç böyle bir sorun olmamıştı, olabilir mi ki? Yarası neredeyse tamamen iyileşti çünkü

Nightcat

Arkadaşlar belediyede kısırlaştırıldı, bana Özel olarak iğne oldu veya olmadı gibisinden herhangi bir bilgi verilmedi çünkü sahibi olan kedileri kısırlaştırmadıklarını söylediler haliyle ben de sahibi olmadığımı söyledim ve bana bilgi verilmedi

Nightcat

Ama dediğim gibi çok iyiydik kısırlaştırma operasyonunun üstünden de en az 1 hafta rahat geçti, hiçbir sorun çıkmamıştı şişmemişti bile

Nightcat

Şu an da yarasının üstüne yatabiliyor, ağrısı yok ama çok şiş ve dediğim gibi minik nokta şeklinde su toplamış gibi bir kısım var fotoğraftaki gibi ama hafif sarıya döndü gibi

Nightcat

O nasıl yapılıyor anlamadım, detaylıca açıklarsanız sevinirim. Veterinere danışmamızı sağlıyorsa çok sevinirim çünkü kendi veterinerimize attığımda "ben yapmadığım için kesin bir şey söylemem doğru olmaz, yapana sorun" gibi sert bir cevap aldım o yüzden çok sinirliyim, bir veterinere danışmak şu an çok iyi olur

Nightcat

Vetmateyi indirdim üye olmaya çalışıyorum ama resim yükleme sırasında hata oluştu diyor ve üye olamıyorum

Nightcat

Biraz yorumlarına baktım son 1 ay içinde herkes benimle aynı durumla karşılaşmış, üye olunmuyor..