Kedi Kumu

tgc77116

En iyi tozlanmayan topaklanan ve fiyatıda uygun olan kedi kumları hangisi? Kullandığınız memnun kaldığınız varsa öğrenebilir miyim?

12 CEVAP

TATA4242

Canım senin için uygun mu bilmem ama topaklanmasa bile en uygunu pelet kum.Açıkcası ben buna geçince rahat ettim.Tozutmuyor.Öyle diğerleri gibi ayağa yapışmıyor.Elekli kedi tuvaleti ile kolayca temizleniyor.Kapalı elekli kedi tuvaletleride mevcut.Fiyat olarak diğerlerine göre çok ucuz ve daha uzun süre gidiyor.Bir kedi için bu üründen en fazla ayda 3_4 kg gibi bir miktar gidiyor.25 kgsi 40_50 tl civarı bulmak mümkün,ben en son indirimde iken 40 tlye almıştım.Yani kısaca 80_100 tl bir rakama 1 yıllık kedi kumunu alabiliyorsunuz.Diğerlerinde hesaplasan bu rakam kaç katı sen hesap et.Birde bunu kullanmamanın en önemli sebebi içinde diğerleri gibi toz olmaması ve doğal olması.Kristal kum harici hepsi tozlu.Oda kristalde epey zararlı dedikleri için(şüpheli)pelet kumda karar kıldım ve memnunum.

TATA4242

Zehra arkadaşımıza katılıyorum,dediği ürünlerin fiyatları biraz pahalı olsada,eğer tek derdiniz toz ise topaklanmayanda alabilirsiniz.Topaklaşmayan pelet kumda Orga kitty epey hesaplı ve kaliteli onada göz gezdirebilirsiniz.Change maya markasınada bir bakın derim o da doğal,silver gold ve premium seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.Topaklanan kedi kumu arasında bütçeye uygun seçenek.

tgc77116

Proline kullanıyorum değiştirmek için yazdım çok fazla toz oluyor

Catloveerr

Vancat vanilyalı kullanıyorum. Çok güzel topaklanıyor fakat tozlanma var

Catloveerr

Dökerken toz çıkıyor kum bitimine yakın da kum kabının çevresi toz oluyor ama kedim kazarken hiç dikkat etmedim çıkıyor olmalı

tgc77116

Kapalı tuvalet kullanıyorum bu yüzden tozutmaması benim için öncelikli

cuneytsahin

Kesinlikle lindo cat kullanmalısınız.Proline ve buna eşdeğer her türlü kumu denedik fakat sonuç hep hüsran oldu ve maddi olarak da etkiledi ama lindo cat hem hızlı topaklanıyor hem kesinlikle koku vermiyor (sabunlu kullanıyorum) hem de fiyatı çok uygun.

cuneytsahin

Biz de kapalı kullanıyoruz çok memnunuz.

pinarcaya

Ben bu aralar woow kumu merak ediyorum. Tozsuz ve cabuk topaklaniyor diyorlar. Instagramdan bakabilirsiniz.

ZehraBulutt

Kesinlikle pelet, topaklanan pelet kumlar da var. Ben şimdiye kadar biokats eco light ve cat's lucky kullandım. Birincisi daha iyi topaklanıyor ama ikincisi de fena değil ve daha uygun fiyatlı. Topakları klozete atıp sifonu çekmek harika bir his. Umarım pelet kumlar yaygınlaşır da fiyatları düşer. Bir kere pelet deneyen birinin tekrar bentonit kullanacağını düşünmüyorum. Bana şu an bedava bentonit verseler kullanmam.

tgc77116

Pelet kuma bir bakacağım woow u duydumdapahalı geldi bana bide çok yeni daha kullananlar yorumlarınu yapmadı

Bellasmom

Pro Line . Tozutmuyor, güzel topaklanıyor ve koku yapmıyor. Denediklerimin içinde en uygun fiyatlısı da o.