Matisse Mi Mystic Mi?

BenNisa

Ben Matisse Kedi Maması'nı alacaktım fakat Mystic Kedi Maması'nın içeriği daha iyi görünüyor. Bir de Mystic çok çok ucuz.Bu mamayı uzun süredir kullanan varsa mama ile ilgili düşüncelerini yazsın. Ya da veteriner. Matisse mi daha iyi Mystic mi? Bir de neden bu kadar ucuz? Lütfen düşüncelerinizi yazın.

29 CEVAP

BenNisa

Şimdi her mama her kediye iyi gelmiyor. Bazı kedilere bazı mamalar iyi geliyor, bazılarına da kötü geliyor. Bazı kediler de her mamayı iştahla yemiyor. Evet, sizin kedinize bu mama kötü gelmiş olabilir. Ama sizin bu mamaya ''Sakın ama sakın mystic almayın.'', ''Kedinizin sağlığı için lütfen bu mamayı sakın almayın. Matissenin yanından bile geçemez.'' tarzında şeyler yazmaya hakkınız yok. Cevabınızda belirtmişsiniz ''Tabii bütün hayvanlarda aynı etkiyi yapmayabilir'' diye fakat bunu dedikten sonra da tasvir etmediğim şeyler demişsiniz. Dediğim gibi her mama her kediye iyi gelmeyebilir. Fakat bu mama sırf sizin kedinize iyi gelmedi diye bu tarz şeyler söylemeye hakkınız yok.

4 tane minik ırk terier ler ve maltesem var mystich kuzu etli minik ırk maması küçük taneli çok güzel kokulu insanon bile tadına bakası geliyor içeriğini okuyorum patates hariç heeşey güzel köpüşlerim sevdi rengi kıvamı güzel gel gelelim keçi dışkısı gibi zorlaa ve top top yaptılar resmen kabız oldular rüy dökümüde yapıyor işin açıkçası daha sonra norveç somonlu mutamin diye bir mamaya geçdim rüy dökümü geçdi dışkılama tam kıvama geldi ama mama taneleri resmen bir dev kafaları kadar ve fiyatı çok fazla tekrar şimdi somonlu mystich siparişi verdim somonlu da minik ırk yok mama taneleri biraz büyük testlerinden biliyorum uzun oval şeklinde ama resmen balık kokuyor mama bakalım belki kabız olma sert top top dışkılama somonlu da olmaz çünki fiyatı daha uygun umarım fayda olur sizlerede

AnneRoss

Bu soruya yazdığım cevaptan sonra Mystic Gourmet mamadan 15 kg sipariş ettim. Kedimin tüyleri yumuşayıp parladı, kabızlığı geçti, gayet iyi geldi bize. Fiyat aralığının en iyi içerikli maması bana kalırsa. Matisse bildiğim kadarıyla et içermiyor bu yüzden Mystic ona göre içerik olarak daha iyi kalıyor. Herhangi bir sorunuz olursa mesajla vs sorabilirsiniz mama konusunda da.

Gulsahka

merhabalar. ben kedim için Nd kullanıyordum. sadece içerik bakımından iyi olduğu ve ucuz olduğu için yabancı markalara oranla mystic aldım. kedimde mama değişikliği yaptığım an yani mystic kullanmaya başladığım an tüy dökümü daha fazla oldu. tabii her kedide aynı olacak diye bir şey yok. ama mama biter bitmez Nd ye tekrar dönmeyi düşünüyorum.

bbeyzvv

benimkiler matisseyi hiç sevmedi ama myatice bayıldılar içerik omarak da daha iyi

emre3674

kedilerimiz sağlıklı olsun diye onca arayışa girerken birde aldığımız mamaların sahte olma durumu çıktı son zamanlarda n&D alıyorsun paket aynı fakat poşet içeriği farklı ürünü internetten almadan önce satıcı firmayı bir araştırın derim..N&D diye aldığımız mamalar acaba kilosu 30 tl olan mamalardan mı diye düşünmemek elde değil artık.farmina bu durumun önüne geçmeli bütün ürünlerini bandrollü ve seri numarasıyla site üzerinden takibe almalı.Farminanın yetkili satıcısı ile ilgili sahte yorumlarını araştırmanızı tavsiye ederim iyi akşamlar

AnneRoss

Merhaba, ben de birkaç haftadır mana arayışındayım. Kedim N&D yi o kadar sevmedi ki, hayvan resmen yüzüme nolur bunu al önümden der gibi bakıyor, kanı ısınmadı hiç. Ben de kıyamadım, bütçem de az ama iyi bir şey oldun dedim ve araştırmaya başladım. Bütçem için en iyi içerik Mysticteydi valla, hemen numune istedim. Siz de numune talep edebilirsiniz sitelerinden. Numune geldikten sonra kedimin tepkisini bir soru postu açarak yayınlamayı planlıyorum, bekliyoruz bakalım. İçeriği baya başarılı bence, kedim de benimle hemfikir olursa devam edicez inşallah.

Bikedi

Pahali mama iyidir diye bir algi var insanlarda. Royal canin benim kedimde tuy dokumu yapti ama cok seveni var, proplani hic sevmedi ama cok seveni var. Yani her sey kediye gore degisoyor. 3 gundur mystic kullaniyorum. Tadini cok sevdi. Ama normalden daha uykucu oldu ve tuyleri yaglandi. Belki havalardandir gozlem yapmak icin 3 gun erken. Ayrica Turk mali urunleri herzaman desteklemisimdir. Bir sans vermek gerekir. İyi gelmezse bunu da degistirecegim. Kedinize neyin iyi geldigini ancak zamanla ogrenebilirsiniz.

Bikedi

Bu arada bu gun yas mamayi kendim yapip verdim. Haftada 2 kez yapicam. Surekli kuru mama yemesini istemiyorum. Bu gun bir tencerede tavuk, havuc,pirinc hasladim. Sogutup yogurtla karistirip verdim sapir supur yedi.

mzzsltn

Bende uzun zamandır kedim için matisse kullanıyordum. Mystic tesadüfen denk geldim ve tabi ister istemez tereddütle aldım. öncesinde mail yoluyla numune istedim. Manisada sanırım koca fabrika kurulmuş ve bir kaç farklı marka daha var. kısacası söyleyeceğim şu hermospet'ten numune isteyin öncelikle deneyin öyle sipariş edin. ben memnunum ve daha da değişmem bütün önyargılarımı yıkan bi mama oldu çünkü.

Hadeyan

Matisse bütçenizi sarsmıyorsa brit care ya da noktaya geçin derim. N&d alamıyorsanız ona en yakın şey bu ikisi. Ha yok sarsıyorsa bence Mystic kağıt üstünde profine ve golosi ile aynı kulvarda gibi. O yüzden alınabilir. Ancak ürün çok yeni ve değerler gerçeği yansıtıyor mu %100 emin değiliz. Zamanın testine tutmak gerek.

Hadeyan

Brit Care ya da Bozita diyecektim. Neden forumda mesajları düzenleme özelliği yok yav =)

Adger

Matisse daha iyi

Adger

Mysticin içeriği daha kötü