Matisse Mi Mystic Mi?

BenNisa

Ben Matisse Kedi Maması'nı alacaktım fakat Mystic Kedi Maması'nın içeriği daha iyi görünüyor. Bir de Mystic çok çok ucuz.Bu mamayı uzun süredir kullanan varsa mama ile ilgili düşüncelerini yazsın. Ya da veteriner. Matisse mi daha iyi Mystic mi? Bir de neden bu kadar ucuz? Lütfen düşüncelerinizi yazın.

29 CEVAP

Bkrrr

Ben sipariş verdim 15 kg yavru. Hiç yorum olmama sebebi piyasaya yeni çıktı ondan. Ben bazı yorumlar okudum biri yetişkin kedisi için almış aynen şunu yazmış "şimdiye kadar hep nd kullandım neredeydiniz şimdiye kadar kedim bayılarak yiyor" yani şunu diyeceğim bu site de sanki siyasi görüş gibi çoğalmış ND ciler var. Yani bir kural kanun mu var ND den hem iyi hem ucuz mama olamaz diye? Adamlar mamanın bütün içeriğini yazmış hala inandırıcı değil diyor iyi misiniz ya? Yapan kişi evinde üretmiyor elini kolunu sallayarak piyasaya süremez. O değil hiç bir sey yazmasa bu seferde bunun içeriği yok bu nasıl bir Mama diye karalayacaklar. Yani diyeceğim şu kaliplarinizi bir ZAHMET yıkın! Herkes aynı durumda olmayabilir , mama tavsiye istiyorlar hem hesaplı hem de iyi olsun diyorlar , altına dolusuyorlar ND ND ND diye. Bu da bir nevi koyun psikolojisi

Veterinerlere mama konusunda hiç güvenmiyorum. Bence içeriği gayet iyi fiyatını da göz önünde bulundurursak. Ben denemeyi düşünüyorum alınca tecrübelerimi yazarım.

TATA4242

Şimdi size önerim deneyin derim,uzun süredir işlerim var,pek giremiyorum siteye ama kısa ve öz olarak.Matisse iyi bir mama markası.Farmina ürünü.Ancak Mystic türk malı vs.bir önyargı içine girmeyin derim.Yurtdışı ürünlerinde bir çoğunda yasal boşluklardan kaynaklanan sorunlar var.Ülkemize giren ürünler biyogüvenlik testinden geçmek zorundalar ve bu işlem bir hayli pahalı.Yani Gdo testi vs.işlemleri kapsıyor.Ek olarak gümrük vergisi vs.gibi ek ücretleride üstüne koyduklarında,Acana veya Orijen gibi mama fiyatları oluyor.Normalde bu kadar pahalı değiller.Farmina markası güvenilir olsada bir Acana ve Orijen değildir.Kanada bu konuda çok daha titiz olduğundan nadiren bu tarz durumlar oluşuyor.Medya veya çeşitli platformlarda Orijen ve Acana gibi üst düzey Kanada malı markaları karalama adına çeşitli veriler mevcut.Ancak bu mama markaları en güvenilir olanlarıdır.Hatta Farmina köpek maması içeriği için araştırmacılar(şüpheli)gözüyle bakmıştır.Köpek maması şüpheli ise diğerleride olabilir.Mystic mama markasına geri dönersek ucuz olması avantajı ile pazara hızlı giriş yapıcaktır.Sitesinden bakdığım kadarı ile içeriğinde eksiklik(yazılmamış) olmasına rağmen Matisse(gluten içeriyor)ondan daha iyi olduğu kanaatindeyim.Sebebi ise gluten özellikle kedi ve köpeklerde çok ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebiliyor.Matissede pirinç var ve bu arsenik demek.Bu şekilde pedinizin kanser olma riski bulunuyor ve pirinç miktarı hiçde düşük değil.Bir kedi veya köpeğin beslenmesinde en az %40 et içermesi lazım.Kısa ve öz olarak dünyada 250 milyar doların döndüğü bir lobiden bahsediyoruz ve bu lobiler için önemli olan sağlık vb.başlıklar değil,sadece para önemlidir.Bu paralar ile bir çok iş dönüyor,bu konu siyasiye kaçabileceğinden(dünya siyaseti)Mystic markasına sanş verin derim.Elimde yüksek miktarda mama olmasa denemek istediğim bir marka.Petlebiden bir arkadaşımızın sorusu sayesinde tanıştım.

ZehraBulutt

Gerçekten içerik fiyatına göre çok iyi ama bu kadar ucuz olduğu için güvenemiyorum ben de. Denemeye korkuyorum. Yeni bir ürün olduğu için bilgisi olan da yok.

BenNisa

Ya ben bir siteden bakmıştım Mystic mamasına. 15 kg'si vardı ve stokta sadece 1 ürün kaldı diyordu. Bu kadar mama satılmışken bu siteyi kullananlardan (petlebi'yi kullananlardan) 1 tanesi dahi bu ürünü kullanmıyor mu? Bence birçok kişi kullanıyor fakat buraya hiçbir şey yazmıyor. Lütfen 1 kişi bile olsa yeter ama birisi bu mama ile ilgili düşüncelerini yazsın. Belki de bağımlılık yapıyor ama bunu bilemiyoruz. Eğer buraya düşüncelerinizi (Bağımlılık yapıyor mu, Doyurucu mu, kediler seviyor mu, kokuyor mu vb.)yazarsanız birçok anneyi ya da babayı mutlu edeceksiniz. Eğer kullanmıyorsanız da veterinerinize sorun. Benim şu anda evde baktığım bir evladım olmadığı için veteriner götürdüğüm bir evladım da yok. Ama sizin bir ya da birden fazla evladınız ve bu evladınızı götürdüğünüz veterineriniz de var. Lütfen bari onlara sorun.

Nakata

Herkesd merhababu tarz sorulara olabildiğince cevap yazmaya çalışıyorum ki fikir alışverişimiz olsun ;
İki kedi bir köpek olmak üzere Mystic mama kullanmaktayız .
Önceden benim 1 kedim varken veteriner yönlendirmesi ile nd kullanırdım ancak evlenip eşimin iki canıda gelince bize fiyatı fazla geldi araştırıp mystic e geçtik 5 aydır ; tüy , kaka, koku gibi bir sorun olmadı . Genel muaynelerden vetimiz çok memnun tüm petlerimizin dişleri kan testleri vb temiz çıktı geçen ay. Büyük kedimiz kısırlaştırıldı yağ oranı da olması gerek gibi dedi vet . Yani demem o ki sorun yaşamadım. Uzun vadede bakmak lazım ama tabi benim deneyimim bu kadar . Bazen takılı kalmamak lazım tıpkı insan yemeği gibi her pahalı olan gıda kalitelidir diye bir kural yok bunu bir aşçı ve gıda dersleri alan bir insan olarak söylüyorum :)
Şimdilik memnunuz mystic için bunu diyebilirim.diger sorduğunuz mamayı hiç bir fikrim yok hiç araştırmadım

Sedmen

Çok merak ettim keşke kullanan birileri yazsa bize..

BenNisa

Keşke...

muffincookie

MyStck'i hangi firma üretiyor?Merdiven altı olmasın?

Natkarat

Mystic'i ilk kez duydum ve merak edip araştırdım. Firma pawpaw ile aynı firma. :) Daha önce de yazdığım gibi ben Türkiye'de ki mamalar için denetim konusundaki eksiklikten dolayı yerli hiçbir mamaya maalesef güvenemiyorum.

muffincookie

Mesela ********* içinde aşırı tuz var diye baya kötülenmiş.Ama @patiloji_ sayfasına bakarsanız durumun tam aksi olduğunu görürüz.********* denetim altınfa üretiliyor.T

Sırf bu yorumu yapmak için üye oldum. Sakın ama sakın mystic almayın. Tabii bütün hayvanlarda aynı etkiyi yapmayabilir ama benim dilim yandı. İçeriğine ve yorumlara güvenip 15 kilo sipariş verdim. İlk verdiğimde iştahla yedi. Günde bir kabı bitiren oğlum artık bir kabı 4 günde bitirir dereceye geldi. 2 kilosunu ancak yemiştir. Bu arada kısırlaştırılmış olanından aldım. Kedim zayıfladı, karın bölgesi sarktı, tüyleri aşırı dökülmeye başladı ve karın bölgesindeki tüyleri seyrekleşti. Böyle birkaç yorum daha okuduktan sonra içeriğinin gerçek olmadığını anladım. Instagram hesaplarında mamayı soran birisine benim kedimde olan etkileri yazdım ve 15 dakşka sonra baktım yorumumu silmişler. Kedinizin sağlığı için lütfen bu mamayı sakın almayın. Matissenin yanından bile geçemez.

Ebra_erdem

Her kediye farkli etkiler ediyo ben kedime 1 buçuk ay civarı kullandım tüy dökülmesi azalmıştı ve iştahla yiyordu kokusuda çok yok ama kedim gaz çıkarmıştı iç parazit zamanida gelmişti yani içerisindeki nohuttan mi yoksa iç parazitten mi gaz çıkarıyordu emin değilim(iç parazitini yaptirip n&d mama aldim) mystici 15 kg değilde az bi miktar alıp deneyin bence şuan n&d kullanıyorum ama aralarında büyük bi fark görmedim açıkçası

Carathras

Vallahi ben haksız eleştirilere takılmıyorum, denedim aldım 5 kedim de sağlıkla 4 aydır yemekteler. 3 ay sonra ne oluru yaşamadan bilemem.
@BulutKaktus arkadaşın yaşadığı sıkıntıları herkes her mama ile yaşayabiliyor.

TEVFIK

BENDE NATKARATA katılıyorum .sitesine baktım içerik fena degil .ama içinde nohut varmış ? birde mama renkli renklen
dirilmiş .ben ilk defa matisse aldım denemedim daha ama çok kullanan var yorumlarda iyi olumsuzuna raslamadım .farmina baya iyi bir firma deneyip görücez.