Kedim Kusuyor

meceoz

Merhaba. Kedim 8 aylık. 10 gün önce bütün gün kusmustu veyerinerine götürdüm üşüttüğünü söyledi. Aşı yaptı. Antibiyotik ve vitaminde verdi. Ertesi gün sadece sabah kustu. Kusmasının rengide sürekli degişiyordu. Bazen sarı bazen şeffaf bazense yeşil kustu. O günden sonra ilk kez bugun 4 defa kustu. İlk yemegini sonra sarı en son ise şeffaf. Daha önce basına gelen varsa yazarsa sevinirim:(

6 CEVAP

meceoz

Evet üşütmüş hep sıcak prtam tuttum o günden sonrada kusmadı zaten suan sadece biraz burun akıntımız var o kadar cok tesekkür ederiz ilginiz için

Bue

Eğer bir hastalığı varsa kusma tek başına teşhis koymak için yeterli olmuyor bence tekrar veterinere götürün. Ateşi var mı mama ilgisizliği var mı ishal var mı gibi soruların cevabı çok önemli. Yakın zamanda kusma ile başlayan daha sonra ishal iştahsızlık ve halsizlikle devam eden bir rahatsızlık geçirdi kedim. Akut bir mide rahatsızlığı geçiriyormuş mide koruyucu iğne yapıldı 3 gün ve 1 hafta şurup kullandık yavaş yavaş kusma olayı geçti normal haline dönmeye başladı. Çok şükür iyileşti.Umarım önemli bir rahatsızlığı yoktur ama mutlaka veterinere götürün tekrar.

meceoz

İştah iyi durumda halsizlikte yok. Umarım en kısa zamanda iyileşir cok tesekkür ederim

Zeke

Neymiş sorunu öğrenebildiniz mi? Midesini üşütmüş gibi duruyor ama bilemem tabi. Sıcak tutun bence kuru zeminde de çok yatırmayın mutlaka altında birşeyler olsun ksrnını

Zeke

Karnını* sıcak tutacak.
Sıcak su torbasını çok seviyorlar. Imkanınız varsa alıp yatırın, ama tabi birşeylere sararak..Karnını ısıtalım derken yanmasın minnoş

tugbanura

Soğuk yediği bir şey veya soğukta durduğu için üşütmüş olabilir, bir kaşık varsa calpol şurubu verin kendine gelecektir. Sarı kusması midesinde artık kusacak bir şeyin olmadığı anlamına geliyor, zorlama ile yemek yedirmeyin. İnşallah çabuk iyileşir