Kedim Kızgınlık Dönemine Girmiyor

Ozgekurt

Merhaba arkadaşlar;
Kedim şuan 1 yıl 3 aylık. 10-11 aylıkken kızgınlık dönemine girdi. 3-4 gün sürdü. Kısırlaştırma, çiftleştirme, ilaç vs hiç birşey yapmadım kullanmadım. Zaten öyle aşırı miyavlama rahatsız etme durumu olmadı yazılanlar gibi. Kendi halinde geçirdi dönemini. Fakat o zamandan sonra bir daha hiç dönemine girmedi. 4-5 ay geçti bu normal midir?

5 CEVAP

hcerenk

Ya benimkilerden biri de 5.5 aylıkken girdi. Çok yediği için hormonları erken gelişmiş :)
İkinci döngüsü gelene kadar aradan 3 ay geçti. Tamamen biyolojik. Canınızı sıkmayın :)

Leyl003

Bazı kediler bu süreci hafif atlatıyor veya geç kızgınlığa girebiliyorlar.. bi arkadaşımın kedisi de yaklaşık 1,5 yasinda olmasına ragmen hiç kızgınlığa girmemiş.. vet e bu durumu sorduklarında kediniz size aşık cok bağlı demiş :)) bnm kedim de kızgınlığa girmemişti ama 1 yaşına geldiğinde kısırlaştırdim..

Ozgekurt

Bir defa girdikten sonra kısırlaştırılıyor diye biliyordum bende. Kısırlaştırmayı düşünüyordum ama baktım dönemine girmiyor ne yapsam bilemedim. Veterinere sordum oda normal dedi ama başka yaşayan bilgisi olan var mı diye merak ettim

bihtercik

bazı kedilerde bu içgüdü çok farklı oluyor bazısı 2 hafta sürüyor bazısı hiç girmiyor.
arkadaşımın kedisi 5 yaşına kadar kızgınlığa girmemişti.
normal durumlar korkmanızı gerektirecek bir durum yok bence :)

Ozgekurt

Sağolun içimi rahatlattınız :)