Applaws Mamayı Önerir Misiniz?

Merhabalar. Kedime proplan veriyorum ama değiştirmeye karar verdim. Uzun araştırmalar sonucu Applaws markasının iyi oldugu kanaatine vardım. Önerir misiniz? Proplandan Applawsa geçmek mantıklı mı? Kedim 5 aylık erkek. Henüz kısır değil

11 CEVAP

zbngl

Selam,

Kedi dostumuz Comrade de 5 aylık, biz de proplan veriyorduk. İnternette araştırmalarım sonucu Applaws'u buldum. TR'de tek satıcı var. Acabalar, yabancı forumlardaki yorumlar, kendi sayfasındaki içerik bilgileri vd sonunda almaya karar verdim. Veteriner arkadaşım da içeriğinin çok iyi olduğunu söyledi. 7,5'luk aldım. 3 Hafta bitti. Comrade çabuk alıştı. Tabi ilk başta eski mamayla karıştırarak ve oranının zamanla yükselterek veriyorum. Elimdeki proplan da bitmek üzere zaten... Geçiş sürecinde herhangi bir olumsuzluk olmadı. Şimdilik memnunuz

İcerigini atabilirmisiniz?

zbngl

Tahılsız.
Kitten Formülündeki Doğal EPA*. EPA, DHA’dan daha farklı bir şekilde çalışır ve beyin ve sinir sisteminin çalışmasında en can alıcı tekli besin maddelerinden biri olarak kabul edilen önemli bir besin maddesidir. Kitten Formülündeki Doğal DHA* - Ağırlık olarak beynin yaklaşık %8’ini oluşturarak beynin "yapı taşlarını” teşkil eder. Bu sebeple, daha genç hayvanlar gözler ve görüş kabiliyetinin gelişimini desteklemek için de zengin bir kaynağa ihtiyaç duyarlar.
Doğal Omega 3 ve 6 Sağlıklı bir cilt ve tüyler için mükemmel bir Omega 3 ve 6 yağ asitleri kaynağı
% 80 Hayvansal Protein kolay sindirilebilir yüksek et içeriği

İçindekiler
Kuru Tavuk eti (% 62), Tavuk Kıyma (% 17), Patates, Brewerst maya, pancar posası, Tavuk Gravy (% 1), Somon Yağı, Kaynak Omega 3, EPA ve DHA Vitamin ve mineraller, Kurutulmuş yumurta Selüloz Bitki Fiber (% 0.03), Sodyum Klorür, Kalsiyum Karbonat, Yosun / Kelp, Kızılcık, DL-metiyonin, Potasyum Klorür, Yucca Özü, Citrus Özü, Biberiye Özü.

Beslenme Katkı: Vitaminler: A Vitamini (retinil asetat) 27.850 IU / kg, Vitamin D3 (kolekalsiferol) 1,200 IU / kg, vitamin E (alfa-tokoferol asetat) 615 IU / kg; Elements Trace: Selenyum sodyum selenit dan 0.13 mg / kg, İyot Kalsiyum gelen İyodat Susuz 1,5 mg / kg, Demir Demir Sülfat Monohidrat 80mg / kg, Bakır Sülfat Pentahidrat 48 mg / kg, Manganez Bakır Manganez gelen Sülfat Monohidrat 38 mg / kg Çinko Sülfat Monohidrat 135 mg / kg arasında çinko. Teknolojik Katkı: E1705 Enterococcus faecium cernelle 68 (SF68; NCIMB 10415) 1,000,000,000 cfu / kg kedilerde dengeli bir bağırsak florasının kurulması, bakım ve restorasyon yardımcı olarak, Doğal Antioksidan: Karışık Tokoferol ve Biberiye Özü.

Analitik Bileşenler: Ham Protein% 37, ham Yağlar% 20, Ham Lif% 2.1, ham kül% 10.8, Omega 6:% 3.8, Omega 3:% 0.8, Kalsiyum% 2.8, Fosfor% 1.8, Taurin / kg 2.000 mg.

Menşei: İngiltere

Alaracatlover

Turin?

Alaracatlover

Şimdi gördüm tavsiyem n&d çünkü Turin miktarı 4000mg applawsınki 2000mg. Fakat N&D iyi gelmezse alabilirsiniz içerik temiz gibi güzel gözüküyor :)

TATA4242

Applawsı nereden alıyorsunuz,yabancı sitelerde fiyat uçukken,Türkiyede bu şekilde ucuz olması mümkün değil çünkü.Site verirseniz bakabilirim.Denemek istediğim bir marka

TATA4242

£57.99
normalde fiyatı 7.5 kg bu şekilde İngiliz Sterlini eşittir
463,31 tlye geliyor.

Ucuzsa bende alırımda sizin için diyorum,*******danda bir link verim.

https://www.*******.co.uk/shop/cats/dry_cat_food/applaws/136604

zbngl

Alman sitelerinde 7,5 kg 34 - 39 € civarında ****** .de sitesinde 38€ su anki kurda (6.91) bile 270 TL ediyor. Türkiye'de satışını yapan tek bir satıcı var. Onun da ürünü getirdiği zamanki kuru düşünürseniz zaten şu anda kar ediyordur.
UK'da çoğu şey zaten pahalı.

Kuzucansu44

Bu markayı almayacaksanız, Nd veya orjien öneririm

TATA4242

Avrupadaki satış fiyatı o şekilde,biz o ücrete alamayız,nakliyesi vergisi getiren şirketlerin kar payı vb şeyleri üstüne koydun mu,zaten direk imkansız oluyor.İngiliz sitesinde fiyat buysa yada Almanyada fiyatlar 40 euro ise.Bunu bizdeki lira ile çarpama massın.Nedeni ise,çünkü AB ülkesi değiliz,bu fiyata alınsa bile satılamaz,vergi uygulanır ve vergi uygulanmaması için,AB üyesi olmamız gerekir.Yakın tarihde İngiltere'de AB üyeliğinden ayrıldı.31 Aralık 2020 ye kadar İngiltere ile Ab ülkeleri ticareti aynı şeklide devam edicek,buda eklenirse Trde bu fiyatlara satılması,ne kadar mantıklı bilmiyorum.O kurdan yapılan anlaşmada sürekli aynı kalmıyor,kur göre yenileniyor.Ellerinde stok ile alakalı.Eğer önceki kurdan alınmışsa elindeki stok bitince yeni kura göre hesaplanır.İthal ürünlerde dövize bağlı anlaşma yapılır.Döviz arttıkça ürünlerde artar.Eğer ürün yerli ise ve ginede içinde ithal girdi var ise aynı şekilde fiyatı gine artar.

zbngl

Tata4242 dediklerinize katılıyorum. Şimdi araştırmışım etmişim, ürün gelmiş orijinal, sktsi 2021... satıcı 210dan satmış şimdi 270 (demek ki kura göre güncelliyor), kendi sitesinde 225 TL 7,5 kg. Elinde stok vardır. Aldığında kur 5'tir vs. Toptan alı, iskonto yaptırır, bilemem. Satıcı da kendi hesabını yapmıştır.

Elbette bir dahaki alışımda da bu fiyata alamayacağımı biliyorum.

Ama içerik olarak premium bir mamayı yaklaşık yarı fiyatına bulunca da alırım. Ha ben 40€ bandında bir fiyata almışım. Bunun 400 grlık olanı da var. Alırsınız bakarsınız beğenirseniz ya da beğenmezsiniz.

Durup "hayır bu kadar ucuza nasıl alınır / satılır" tartışması yapmak da gereksiz. Sonuçta akvaryem'in sahibi değilim :) Sahibi buradaysa cevabını versin.

Ha güvenmezsiniz gider Acana , N&D alırsınız. O da tercih. Ben aldım, kedi memnun, biz memnun. Gerisi de zaten lafı güzaf.