Renk Değiştiren Kedi Gördünüz Mü?

ranteveteriner

Vet. Hekim

Elli isimli bu kedi Hastalık Nedeniyle Renk değiştiriyor.
İnsanlarda da görülebilen vitiligo hastalığı Siyah Elli isimli kedi de renk değişimine neden oldu.

Renk Değiştiren Kedi yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

RanTe Veteriner Kliniği

2 CEVAP

Siyammm

beyaz renk lekeler oluşuyor. Amerika da şuan ilaç üretiliyor 2021 de piyasada olacak farelerde işe yaramış ilaç.ama insanlarda kullanılacak.

Vitiligo deri deki pigmentlerin eksilmesi yada tamamen yok olması ve maalesef bu deformasyona neyin sebep olduğu halen tam olarak tespit edilememiş durumda.
Bu yüzden insanlardaki bu hastalık için tam bir çözüm bulundu demek yanlış olacaktır.