Hamster Bakımı

yaksklikoalaa

bi hamster sahiplenmek istiyorum ama biraz telaşlıyım acaba bakımı zor mu diye bilgilendebilecek kimse var mı?!:)

5 CEVAP

Tarcinn

Bende size eğer sevmek için istiyorsanız guinea pig önereceğim. Hamsterlar ısırabilir ama guinea pig ısırmaz. Kısa bir süre beslemiştim. Güzel hayvanlar :) tabi kuru kuru mama vermemelisiniz. Yanında yeşillik vs vermelisiniz 2-3 günde bir. Onun dışında bir zorluğu yok (guinea pig için konuşuyorum)

tubanur

petshop larda satılan ufacık kafeslerde beslememelisiniz. ve bolca oyuncak tabi ki...

zcerenoktay

Bakımı zor değil. Haftada 1 veya 2 kere altını değiştirmeniz gerekiyor.

Hurriyet

Kolay ya hiçte öyle abartıldığı gibi bir temizlik sorunu da yok. Özel bi ilgi de istemez hatta hiç elinize almasanız daha da memnun olur. Yemini, suyunu, oyuncağını, temizliğini eksik etmeyin tamamdır.

Gofretsla

youtubeden çikolatalı hamsterın videolarını seyrederek bilgi sahibi olabilirsiniz ama ben guinea pig öneririm:)