Kuru Mamayı Kırarak Mı Yiyorlar Yoksa Bütün Mü Yutuyorlar ?

ugurkoker

Arkadaşlar kedim sabah kusmuş ve kuru mamaları bütün çıkarmış,sindirememiş.N&D kuzulu mamaya geçtim 1 ay önce ama mama yerken kırmakta zorlanıyor galiba,bir ki kırmaya çalışıyor ama kıramayınca bütün yutuyor.Sizin kedilerde aynı mı?

6 CEVAP

ZehraBulutt

Kıramama değil küçük olduğu için zaten kırmaya uğraşmıyor yetişkin kediler. Benimki de aynı çoğunu bütün yutuyor, bazılarını kırıyor.

ZehraBulutt

Yedikten sonra hemen kusmuştur ondan bütün görmüşsünüzdür, çok yiyince kusuyorlar bazen. Yoksa kediler kemik bile sindiriyor kuru mama ne ki.

BalliBadem

Bizimki kırıyo kabın dibinde ufak kırıntılar kalıyo

hayvansever_

Benimki 9 aylık yetişkin mamasına daha geçmedik onuda kırarak yiyor. Ama nd konusunda veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim bizim ki çok protein içerdiğinden erken yağlanmaya ve hiperaktiviteye sebep olduğunu söyleyip değiştirdi

ugurkoker

ND ye geçince bizimkinin dışkısı çok kokmaya başladı,daha fazla su istiyor ve çok hareketlendi.ve de çok ısırmaya başladı

gndtarik

nd mamanın boyutu çok küçük gerçekten 4,5 - 5 aylık kedi bile yetişkin nd yi gayet rahat kırarak yiyor..