Kedim Eve İşiyor

Elysien

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Yeni eve taşınalı neredeyse 2 ay oldu. Kedim her gün her gün eve işiyor. Yatağa işiyor, halıya işiyor, montun üstüne bile işiyor. Napacağımı bilemiyorum böyle giderse annem evden çıkartacak kediyi. Lütfen bir çağresi olan bu durumu yaşamış olan var mı? Nasıl bu alışkanlığından kurtarabilirim????

11 CEVAP

Asphodelll

Dişi kedilerde bölge işaretler ama erkek kediler kadar değil. Kısırlaştırma işlemiyle bu soruna çözüm getirebilirsiniz. Yeni eve geçmeniz de onun için büyük bir stres olmuştur. En sakin kediler bile bazen odaya sokmuyor mama kabını devirip ; BENİ KRALLIĞIMA GERİ GÖTÜRÜN LEN! diye isyan edebiliyor.

ZehraBulutt

Kısır mi kedi?

cuneytsahin

Kediniz kısırlaştırılmamış ve ev yeni ise tahmini olarak yeni geldiği evin her noktasını kendi kokusuyla işaretliyor olabilir. Kısırlaştırılmış kedilerde bölge işaretleme için idrar püskürtme ve kızgınlıktan dolayı idrar püskürtme genellikle görülmez.

selveroglum

Kısırlaştırmak çözümü benim kedim de öyleydi erkekse dayanması çok zor

selveroglum

o kokuya

Elysien

Arkadaşlar kedim kısır değil fakat dişi, erkeklerde daha sık görülüyor sanırım dişilerde de mi var böyle bir durum ?

Fatiko

Var evst

hayvansever_

En kesin çözüm kısırlaştırmak olacaktır. Dişi olsa bile kedilerde bu sık davranışlar olur. Eğer kedinizde stres belirtisi görüyorsanız yani onun dilinden en iyi siz anlarsınız sitresli ve gergin duruyorsa hep gimcat in stres için macunu var öneririm belki sizde de rahatlaması için etkili olabilir.

Elysien

Hiç stresli ve gergin değil durup dururken yüzümüze baka baka oraya buraya işiyor. Kısırlaştırmak istemiyordum çünkü sanki onun için kötü bir şey gibiydi ama kısırlaştıracağım. Umarım bu sorun kısırlaştırdıktan sonra geçer..

esincosgun

Kısırlaştırmazsan daha kötü. İleride sağlık sorunlarına yol acabilir. Torun sahibi olmayı planlamiyorsan kisirlastirmalisin. Erkek kediler kadar olmasa da disi kediler de koku bırakır. Bunun sebebi erkek kedileri cagirmasidir. Operasyondan sonra kedinin düzeleceğine eminim

Merhaba kedim de yaklaşık 2 haftadır sizinle aynı durumu yaşıyorum kısırlaştırınca idrar yapması geçtimi acaba gözümüzün içine soka soka yapıyor