Kedimin Eve Misafir Gelince Beni Isırması

esincosgun

Merhaba. Kedim yaklaşık 4 yıldır benimle beraber. Şimdiye kadar eve gelen misafirleri bir kez koklar sonra ya başka odaya geçer uyur ya da yanımızda kalır bizimle otururdu. Ancak 1 aydır eve ne zaman misafir gelse (tanıdığı, daha önceden kokladigi kişiler) ilk işi gelip beni ısırmak oluyor. Sürekli benim yakinimda durup beni ısırıyor. Misafirler gidince de odaya gecip uyuyor. Stresten kaynaklı olabilir diye düşünüyorum ama tanıdığı kişiler olduğu için neden şu an stres yaptığını anlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

4 CEVAP

Asphodelll

Yaşı ilerledikçe bazı kedilerde tuhaf huylar ortaya çıkabiliyor. Orta yaş belirtileri diyebiliriz. Bazense düzenini bozduğunuz için size kızmakla yetinebilir. Mesela benim 6 ay önce sahiplendiğim kedim eski sahibindeyken eve her misafir geldiğinde kumuna saklanıp ağlıyormuş. Ama ben aldıktan sonra gayet basit bir yöntemle alıştırdım. Misafir geldiğinde elinize en sevdiği oyuncağı alın ve bi yandan onu oynatıp bi yandan sohbetinizi yapın. Enerjisi tükendiğinde eskisi gibi gidip bi yerlerde kestirecektir. Şimdiden kolay gelsin :)

ezgibilgili

haberiniz yokken gelen misafirlerden biri kedinizi kızdırmış olabilir

esincosgun

Gelenlerin hepsine ödül maması verdirip oyun oynatiyorum ama sürekli benim ilgimin kendisinde olmasını istiyor.

esincosgun

Onu da denedim. Oyun oynamaktan soluk soluğa kalsa bile dinlendikten sonraki ilk işi beni ısırmak :D Anladığım kadarıyla yaşı ilerledikçe kıskançlık krizleri çıkmaya başladı