İki Kedi Aynı Kum Kabını Kullanır Mı?

hsnusngl

Evde bir kedimiz vardı 2,5 - 3 yaşlarında erkek kısır aramıza geldiğinde 4 aylıktı uzun süredir bizimle yani. Şimdi 1 yaşlarında bir dişi kısır bir kedi daha getirdik ona arkadaş olması için ilk tanışmaları oldukça sorunsuz ve sakin geçti yeni olan eve ve evdeki kedimize adapte oldu gibi evdeki de ona adapte oldu gibi aralarında bir sorun çıkmadı fakat aklımı kurcalayan bir soru var yeni gelen kedi eski kedimizin kum kabını mama ve su kabını sorunsuz kullanıyor. Fakat eski kedimiz de kullanmaya devam eder mi? Özellikle kum kabını bu konuda bir sorun çıkar mı? Yoksa ikisinde sorunsuz kullanabilir mi?

9 CEVAP

Catloveerr

Mama kaplarını ayırın bence. Çünkü kısır kedilere mama ölçülü olarak veriliyor. Belli saatlerde ikisini de besleyebilirsiniz. Fazla su kapları olursa da iyi olur. Bir veteriner kum kabını kedi sayısının bir fazlası olsun diyor. kedileriniz sorun çıkarmıyorsa tek kum kabı kullanabilirsiniz ama çok temizlik gerekir bence iki kum kabı daha iyi olur

hsnusngl

Yarın bir kum kabı daha alacağım iki kum kabı olacak yani su kabı iki tane var şu an mama konusunda çok aç gözlü değiller doyduktan sonra yemiyorlar eski kedimizin önünde sürekli bolca mama olmasına rağmen öyle abartılı mama yediğini hiç görmedim. Ayrıca kısır kedi maması alıyorum.

Catloveerr

Mamasını sevmiyor olabilir belki. Kısır kediler çok yiyor çünkü benim kedim de normal yiyordu içeriği daha iyi mamaya geçince çok fazla yemeye başladı. Eğer kilo almaya başlarlarsa mama paketinin arkasında kilosuna göre ne kadar yemeleri gerektiği yazıyor o ölçüde verin yoksa obezliğe kadar gidiyor ve bir sürü hastalığa yol açıyor

hsnusngl

Paylaşmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu arada yani iki kum kabı yaparsam iki kedide her iki kum kabını sorunsuz bir şekilde ortak kullanabilirler doğru mu?

Asphodelll

Ben de bi 6 ay önce 2. kedimi sahiplendim. En iyisi 2 kum , mama ve su kabı kullanmak. Kediler suyun ve mamanın tazeliğine önem verirler. Kumlarının da şahışlarına ait olması onları memnun eder çünkü dışkısını gömüp koku saklamak onlarda güven hissi uyandırır. Başka kokular almak ilerde rahatsızlık yaratabilir.

Khajiit

Eğer hastalık yoksa sorun olmaz ama çok sık temizlenmesi gerekir. Alabiliyorsanız ikinci bir kum kabı hem sizin hem onlar için daha iyi olacaktır

Catloveerr

Rica ederim :) iki kedinin de aşıları tamsa ve herhangi bir hastalıkları yoksa aynı kum kabını kullanmalarında sakınca yok. Zaten çoğunlukla ortak kullanıyorlar engel olamıyorsunuz

hsnusngl

Soruma cevap vererek değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkürler sayın Catloveerr sayın Khajiit sayın Asphodelll

Catloveerr

Ben teşekkür ederim her zaman yardımcı olmaya çalışırım :)